0
Strona główna » Poradniki » Jaki wideodomofon do domu jednorodzinnego?
KategorieProducenci

Opinie o produktach

Jaki wideodomofon do domu jednorodzinnego?

Jaki wideodomofon do domu jednorodzinnego?

Od jakiegoś już czasu widoczny jest trwały trend odejścia od tradycyjnych domofonów na rzecz ich młodszych braci wideodomofonów. Dzięki nimmożliwa jest nie tylko rozmowa z osobą stojącą przy wejściu, ale także obserwacja osoby dzwoniącej. Jest to bardzo ważna funkcjonalność dla wszystkich ceniących sobie bezpieczeństwo we własnym domu. Budownictwo wielo- i jednorodzinne stawia na wideodomofony montując je w  coraz większej ilości nowych budynków. Zainstalowanie wideodomofonu do domu wielorodzinnego nie stanowi również problemu w przypadku starszego budownictwa.

Możliwości montażu

Podstawowym problemem pojawiającym się przy projektowaniu systemu wideodomofonu do domu jest wybór panelu zewnętrznego. Często konieczna jest niewielka, a czasami nawet spora przebudowa bramy czy furty. Panele zewnętrzne do wideodomofonów dostępne są w różnych rozmiarach, a także mogą być montowane podtynkowo oraz natynkowo. W związku z tym musimy koniecznie zmierzyć miejsce w którym panel ma zostać zamontowany. Równie istotne z punktu widzenia funkcjonalności wideodomofonu jest dokładne sprawdzenie kąta padania światła na miejsce montażu panelu zewnętrznego. Jeżeli panel miałby być skierowany na wprost źródła światła, warto przemyśleć montaż kamery zewnętrznej. Jeżeli światło nie będzie problemem, panel zewnętrzny z wbudowaną kamerą będzie najlepszym rozwiązaniem.

Monitor wewnętrzny

Najważniejszą zaletą wideodomofonów do domów jednorodzinnych jest możliwość obserwacji dzwoniącego. Monitory do wideodomofonów domowych są dostępne w różnych rozmiarach, jakości oraz cenach i te właśnie cechy są najczęściej podstawą decyzji zakupowej. Możliwości finansowe, indywidualny gust, jakość – na tym każdy bazuje i jest to wybitnie indywidualna decyzja.

Opcje dodatkowe

Współczesne wideodomofony do domów jednorodzinnych posiadają wiele przydatnych opcji dodatkowych, ułatwiających codzienne życie. Po pierwsze, możliwość pominięcia montażu kabli dzięki zastosowaniu wideodomofonów bezprzewodowych. Zastosowanie wideodomofonów IP wymaga jednak zapewnienia silnego sygnału wifi w obrębie działania systemu. Systemy bezprzewodoweczęsto wyposażone są w dodatkową słuchawkę, którą można zabrać ze sobą w dowolne miejsce w domu, dzięki czemu nie ma konieczności biegania do monitora za każdym razem, gdy ktoś zadzwoni do bramy. Warto przemyśleć również panel wideodomofonu do domu jednorodzinnego z czytnikiem kart czy zamkiem cyfrowym dzięki czemu zastąpić można klucze wygodnym i lekkim brelokiem.

Zakup wideodomofonu do domu jednorodzinnego

Montaż wideodomofonu wpływa na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców, a dzięki coraz bardziej zaawansowanej technologii można wybrać najnowocześniejszy sprzęt, który będzie skutecznie służył przez wiele lat. Mimo że wybór wideodomofonu do domu w dużej mierze zależy od indywidualnych gustów, warto skonsultować się ze specjalistą przed podjęciem decyzji o zakupie. W ten sposób unikniemy niepotrzebnych wydatków i dobierzemy najbardziej odpowiedni wideodomofon do swojego domu.

 

Może zainteresują Cie również:Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Poradniki