Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua od 2014 roku
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Kamery do monitoringu BCS - jak dobrać skuteczny zestaw kamer IP?

Kamery do monitoringu BCS - jak dobrać skuteczny zestaw kamer IP?

Kamery do monitoringu BCS - jak dobrać skuteczny zestaw kamer IP? Data dodania: 13-12-2022
alt
Stojąc przed wyborem systemu monitoringu możemy zaobserwować wiele firm oferujących kamery przemysłowe. Nadmiar informacji i producentów dla laika może być przytłaczający. W poniższym artykule przedstawiamy kamery BCS i krótki opis, jak samodzielnie dobrać monitoring do domu lub firmy. Ilość serii i modeli to potencjalne pomyłki przy montażu, wychodzimy z założenia, że chcemy tego uniknąć a monitoring musi być dopasowany skutecznie i właściwie.


 

Monitoring firmy - od czego zacząć?


 

 

Na początku warto zastanowić się nad układem budynku i potencjalną instalacją. Mamy do wyboru okablowanie sieciowe po przewodach UTP lub po przewodach koncentrycznych. Alternatywą są kamery IP WIFI, które odradzamy w większych obiektach. Jeśli chcemy zbudować solidny zestaw do monitoringu, każda kamera powinna być przemyślana. W obrębie jednego systemu możemy zastosować kilka lub kilkanaście rodzai kamer, różniących się parametrami. Istotny będzie wybór rejestratora, który posiada ilość kanałów odpowiadającą naszym wymaganiom i potencjalnej rozbudowie systemu.


 

Serie-kamer-rejestratorow-BCS

 

Serie kamer i rejestratorów BCS - jaki model wybrać?


 

 

Producent przyszykował kilka linii produktowych. Wybierając system kamer IP mamy do wyboru:

 

 • Seria Line - początek symbolu BCS-L-xxxx. Wówczas zarówno rejestratory jak i kamery BCS warto aby miały taki sam początek modelu.

 

 • BCS Point - początek symbolu BCS-P, tak samo jak w serii LINE warto kamery łączyć w obrębie jednej symboliki.

 

 • BCS-View - czyli nowość producenta, oznaczana symbolem BCS-V. Urządzenia dobieramy tak samo jak w systemach powyżej.

 

Różnice między seriami są zbyt obszerne, aby opisać je w kilku zdaniach. Każdy system warto dobierać indywidualnie pod konkretne potrzeby. Możemy tylko dodać, że w Zabezpieczenia Poznań największym uznaniem cieszy się seria BCS LINE z użyciem której możemy stworzyć zarówno podstawowy monitoring domu jak i rozbudowane kamery do firmy.


 

Kamery i rejestratory BCS analogowe - jakie serie mamy do wyboru?


 

 

Stawiając na system analogowy, mamy mniejszy wybór urządzeń, jednak i ten jest wystarczający żeby stworzyć solidny system monitoringu. W analogu mamy do wyboru serie BCS UNIWERSAL, która oferuje wszystkie niezbędne komponenty do stworzenia pełnego zestawu kamer. Czy system analogowy marki BCS jest przyszłościowy, dla kogo rekomendujemy kamery BCS analogowe? 

Plusy:

 1. Rejestratory BCS występują w wariantach od kilku do kilkudziesięciu kamer, dodatkowo ilość kanałów, może być rozbudowana o dodatkowe kamery IP poprzez zastosowanie switcha POE.
 2. Wygodny sposób montażu, czyli rozwiązanie możemy podłączyć po przewodzie sieciowym oraz koncentrycznym. Zatem jeśli posiadamy istniejącą instalacje, której nie planujemy wymieniać to śmiało możemy zrobić ulepszenie starego systemu o nowe modele, oferujące wysoką rozdzielczość.
 3. Obsługa technologii AHD, HD-CVI, HD-TVI, CVBS oraz IP z poziomu jednego rejestratora.
 4. Możliwość zasilania i przesyłania wizji z kamer przemysłowych po jednym przewodzie sieciowym lub koncentrycznym z zasilaniem.
 5. Prosty montaż, dzięki czemu oszczędzamy czas i nie potrzebujemy fachowej wiedzy podczas konfiguracji monitoringu.
 6. System posiada cechy zbliżone do monitoringu IP, posiada dostęp i wsparcie z aplikacji na telefonie.

 

Wady systemu analogowego:

 1. System wymaga podłączenia rejestratora, oznacza to, że kamery nie będą pracowały bez nagrywarki z dyskiem twardym.
 2. Mniejsze możliwości analityki obrazu i funkcji zaawansowanych jak system cyfrowy.
 3. Przewody instalacyjne schodzą się zazwyczaj przy rejestratorze, dlatego instalacja daje mniejsze możliwości elastycznego podłączenia do switchy POE.
 4. Wyższy koszt rejestratorów jak w systemie IP przy większych systemach jak 16 kanałów.
 5. Ograniczenie przepustowości w rejestratorze i mniejsza płynność zapisu przy wysokich rozdzielczościach z kamer.


 

BCS - kamery analogowe - jak dobierać urządzenia?


 

 

Tworząc system kamer hybrydowy, musimy zwracać uwagę na rozdzielczość obsługiwanych kamer w rejestratorze. Jeśli wybieramy kamery 4MPx lub kamery 8MPx wówczas konieczny jest rejestrator do kamer BCS, który obsłuży tak wysoką rozdzielczość.

Warto zwracać również uwagę na ilość obsługiwanych dysków twardych, których liczba znacząco wpływa na czas archiwizacji nagrań.

Aktualnie najpopularniejszymi seriami w monitoringu analogowym BCS również jest seria BCS LINE, która daje spore możliwości doboru solidnych kamer ze sporym wyborem zasięgu i ogniskowych.
 

 

kamery-BCS-jakie-modele

 

Kamery BCS - jakie modele mamy do wyboru?


 

 

Podobnie jak u innych producentów, produkt marki BCS to kamery:

 

 • Kamery Tubowe o zasięgu od 30 do 100 metrów ze stałym lub zmiennym obiektywem. Są to kamery, dzięki którym możemy zbudować monitoring zewnętrzny na dalszych odcinkach. Jeśli zależy nam aby kamera była nakierowana w konkretne miejsce takie jak wjazd do budynku, pamiętajmy o zmiennej ogniskowej. Szczególnie rekomendujemy obiektywy 2,8-12mm.

 

 • Kamery Turret, które możemy stosować jako monitoring zewnętrzny i monitoring do pomieszczeń. W warunkach zewnętrznych reflektujemy kamery bez szklanego klosza, który może osadzać wodę i utrudniać podgląd monitoringu.

 
 • Kamery obrotowe PTZ, czyli kamery obracane z funkcją sterowania i zoomu na dalszych odcinkach. Kamery obrotowe to urządzenia dalekiego zasięgu, które wykorzystywane są na dużych placach, boiskach i magazynach. Kamery szybkoobrotowe doskonale sprawdzają się jako monitoring osiedla czy monitoring placu budowy.

   

Akcesoria do monitoringu - jakie urządzenia rekomendujemy?


 

 

Poszukując monitoringu, warto pamiętać o uzupełnieniu systemu i niezbędnych akcesoriach. Kluczowe mogą okazać się adaptery do kamer, dzięki którym hermetycznie ukryjemy złączki okablowania. Oprócz tego warto przemyśleć podtrzymanie awaryjne systemu UPS. Zasilacz awaryjny UPS jest przydatny w momencie zaników zasilania i częstych awarii prądu.

 

 

Kamery-IP-BCS-kontra-kamery-analogowe

 

Kamery IP BCS kontra kamery analogowe?


 


Sporym plusem w monitoringu IP są nie tylko rozdzielczości i funkcje wspierające obraz w wysokiej jakości, ale również możliwość pracy niezależnej. Oznacza to, że kamery mogą rejestrować zapis nagrań na kartę pamięci lub w chmurze. Kamery IP mogą być relatywnie tańszą inwestycją jeśli poszukujemy przykładowo jednej niezależnej kamery z zapisem. Kamery IP nie wymagając rejestratora a obraz może być rejestrowany na serwerze, karcie microSD lub w chmurze. Dostępne rozwiązania umożliwiają łatwy samodzielny montaż. Musimy również pamiętać, że określenie kamera IP, nie oznacza kamery bezprzewodowej. Kamery cyfrowe występują zarówno jako kablowe i bezprzewodowe, wymagają dostępu do sieci lub internetu.

 

 

Niewątpliwym plusem rozwiązań IP będzie szereg funkcji analitycznych wspierających i ułatwiających przeglądanie nagrań z monitoringu, szybki dostęp do wybranych scen czy dostęp z wielu urządzeń z każdego miejsca na świecie.

 

 

Kamery-BCS-zastosowanie

 

Kamery BCS - gdzie stosować? Podsumowanie


 

 

Nie ma jednego określonego miejsca wskazującego na montaż monitoringu. Kamery warto aby były dobrane pod konkretny budynek i okablowanie. Ogrom modeli pozwoli nam dopasować rozwiązanie uszyte na miarę niezależnie czy posiadamy dom wolnostojący czy duży obiekt przemysłowy wymagający długiego czasu zapisu. Wychodzimy z założenia, że system dobrze aby był wcześniej odpowiednio zaplanowany, co pozwoli uniknąć. kosztownych błędów poprzez dobór niewłaściwych urządzeń. Nie ma kamer, które pasują w każde zastosowanie. Inne urządzenia będą wymagane jeśli chcemy szczegółowo rozpoznawać twarze czy tablice rejestracyjne a inne kamery będą używane do ogólnego podglądu domu.Rekomendujemy skorzystanie z opcji darmowa wycena monitoringu przez specjalistów z firmy Zabezpieczenia Poznań. Pozwoli to uniknąć długiego przeglądania rozwiązań i szczegółowego porównywania modeli.

 

alt
MIKOŁAJ MEISSNER
Product Manager
alt
MICHAŁ KRÓL
Specjalista ds. sprzedaży

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

 

 Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Zweryfikowany sprzedawca
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu