Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua od 2014 roku
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Kamery IP Hikvision czy Dahua?

Kamery IP Hikvision czy Dahua?

Kamery IP Hikvision czy Dahua? Data dodania: 21-04-2023

CZEGO DOWIESZ SIĘ Z TEGO PORADNIKA?


Jakie modele i serię oferuje Hikvision i Dahua?
Kamery IP Hikvision i Dahua - podstawowe różnice
Co wchodzi w skład kompletnego zestawu monitoringu?
✅ Co lepsze Hikvision czy Dahua?

 

 

Bardzo często klienci zadają nam pytanie, jaki monitoring domu będzie lepszy? Co wybrać? Kamery IP Hikvision czy Dahua? Podobnie często zdarzają się porównania na zasadzie, widziałem Hikvision i był lepszy. W poniższym artykule próbujemy nieco zagłębić się w temat i sprawdzić czy generalizowanie ma większy sens. Obaj producenci posiadają monitoring w podobnej cenie, jednak zagłębmy się bardziej w temat doboru i porównania.

 

 

Kamery-IP-Hikvision-czy-Dahua

 

Kamery IP Hikvision i Dahua - czy jest sens porównywać?


 

Jeśli chcemy wybrać odpowiedni sprzęt, warto na sam dobór urządzeń spojrzeć nieco szerzej jak przez pryzmat producenta. Każdy system posiada swoje unikatowe modele i serie, które różnią się nie tylko rozdzielczością ale możliwościami analityki obrazu, funkcjami oświetleniowymi, zasięgiem, itp.

W niniejszym blogu przedstawimy bliżej te firmy oraz ich ofertę kamer IP, a także omówimy zalety zastosowania monitoringu wizyjnego opartego o te urządzenia, postaramy się oprzeć o logiczne i wypunktowane za i przeciw oraz opisać realną część funkcji kamer.

 

 

Hikvision-vs-dahua-modele

 

Hikvision - jakie kamery i serie mamy do wyboru?


 

Producent Hikvision w ofercie posiada zarówno kamery analogowe jak i kamery IP. Oprócz podziału na
technologie mamy konkretne serie, które różnią się między sobą. W technologii IP wyróżniamy np.: serie 1/2/3.

 

Podział wygląda następująco:

Seria pierwsza to modele podstawowe. Mówiąc w uproszczeniu otrzymujemy monitoring domu do ogólnego podglądu oparty o funkcje obrazu i detekcję ruchu na bardzo podstawowym poziomie. Z reguły taki system montowany jest w miejscach, gdzie wystarczy nam podgląd i obsługa kamer do zastosowań przydomowych i bez analityki obrazu, rozpoznawania twarzy czy przekroczenia linii. Kamery z pierwszej serii wymagają aby zakupić rejestrator IP z dyskiem twardym. Obraz nie może być zapisywany w pamięci urządzenia i wymagany jest rejestrator nvr z odpowiednio dopasowanym dyskiem twardym do pracy ciągłej.

Przykład DS-2CD1043GO-I to kamera IP 4MPX z szerokim kątem widzenia, DS-2CD1143GO-I to również kamera IP o rozdzielczości 4 megapiksele z tą różnicą, że jest w wersji kopułowej.

 

Kolejną drugą serią są przykładowo kamery DS-2CD2043G2, DS-2CD2086G2-IU, DS-2CD2083G2-I itp. Sporą różnicą jest obsługa analityki obrazu. W technologii ACUSENSE możliwe jest wykorzystanie takich funkcji jak przekroczenie linii, rozpoznawanie twarzy, rozpoznawanie pojazdów, zwierząt, zapis na karcie pamięci, itp. Kamery Hikvision z serii Acusense mogą stanowić alternatywę dla systemu alarmowego przy wykorzystaniu systemu monitoringu.

 

Kamery Hikvision to również seria trzecia i projektowa. Możemy wymienić przykładowo kamery LPR, które są idealnym rozwiązaniem dla obiektów przemysłowych. Przykładowo kamera czytające tablice rejestracyjne i kamery na parking to rozwiązanie dzięki któremu możemy stworzyć biała i czarną listę wjeżdżających pojazdów, dzięki czemu utworzymy inteligentny parking z urządzeniem za ok 4000 zł. Zwrot z inwestycji może odbywać się w błyskawicznym tempie. Ciekawym rozwiązaniem są również kamery IP ze złączami alarmowymi, które potrafią liczyć ludzi. Stawiając na wyższe serie, możemy wykorzystać monitoring w konkretnym celu. Nie jest to już sam zwykły podgląd czy przeglądanie bieżącego widoku. Kamery Acusense pozwalają przeglądać nagrania w szybki sposób poprzez filtrowanie konkretnych zdarzeń.

 

 

Kamery-IP-Dahua-modele

 

Kamery IP Dahua - jak wyglądają podstawowe różnice?


 

Podobnie jak u poprzedniego producenta, Dahua to firma, która tworzy profesjonalny monitoring i jest bardzo mocnym graczem na rynku. W przypadku produktów Dahua, mamy do wyboru także 3 serie:

 

Tanie kamery IP np.: DH-IPC-HFW1530, DH-IPC-HDW1530 to urządzenia umożliwiające podstawowy bieżący podgląd w rozsądnej jakości, jednak to głównie sam podgląd bez rozbudowanej analizy obrazu. Podobnie jak Hikvision tak samo Dahua, ma swoje opisy i symboliki. Seria pierwsza nie pozwoli na zapis w karcie pamięci, natomiast sama detekcja ruchu i obsługa kamer jest bardzo uproszczona. Firma Dahua tworząc podstawową gamę wyszła z założenia, że taki monitoring doskonale sprawdzi się w domowych warunkach i jest na tyle prosty w obsłudze, że nadaje się do samodzielnego montażu. Nie jesteśmy w stanie w kilku zdaniach opisać dokładnych różnic, dlatego zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań celem dopasowania i porozmawiania na temat konkretnego obiektu, gdzie będzie zakładany monitoring.

 

Kolejne serie to już nieco wyższe modele, które obsługują zaawansowane funkcjonalności Wizsense oraz zapis na karcie pamięci. Sama gamą i druga seria kamer i rejestratorów Dahua pozwala na zdecydowanie więcej. Ciekawym rozwiązaniem są kamery z funkcjami Wizsense, dzięki którym możemy uruchomić analitykę obrazu, natomiast sam zapis i podgląd jest już na tyle precyzyjne, że niwelujemy fałszywe alarmy w urządzeniach. Jedną z bazowych funkcji kamer jest również zasilanie po skrętce komputerowej. Jest to bardzo wygodne ponieważ cała transmisja kamer odbywa się na zasadzie jedna kamera->jeden przewód UTP. Część z kamer umożliwia również funkcje streamingu, dzięki czemu kamery mogą być udostępnione w sieci do podglądu na żywo. W drugiej serii kamer Dahua, znajdziemy kamery Full Color, dzięki którym możliwy jest podgląd na żywo w kolorze nawet w całkowitej ciemności.

 

Kamery przemysłowe Dahua w najwyższej serii to urządzenia montowane w większych i średnich firmach. Mamy do wyboru dość mocno zaawansowane funkcjonalności, które mogą poprawić procesy w firmach. Ciekawym rozwiązaniem są np kamery tworzące mapy cieplne, dzięki którym możemy odpowiednio ułożyć towar w sklepie i zobaczyć miejsca o największym natężeniu ruchu. Oprócz tego mamy przykładowo kamery liczące, czytające temperaturę, rozpoznające twarze i otwierające bramki z wejściem do firmy czy raportujące godziny wejścia do firmy i zapisujące je w formie tekstowej w pliku. Kamery projektowe to również rozwiązania niestandardowe takie jak kamery obrotowe PTZ dalekiego zasięgu, kamery termowizyjne czy kamery z funkcjami zaawansowanej kontroli dostępu.

 

 

Kamery-IP-rejestrator

 

Czy kamery IP to wszystko? Jakie urządzenia są potrzebne do stworzenia systemu monitoringu?


 

Oprócz kamer IP, warto wybrać odpowiedni rejestrator. Obaj producenci oferują spory przekrój modeli. Aby nie zaginąć w gąszczu modeli, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań. Podstawowe różnice to głównie: przepustowość, czyli Bitrate, ilość obsługiwanych dysków twardych, analityka obrazu i szybkie przeglądanie nagrań, obsługa kamer poprzez Onvif, dzięki czemu możemy podłączyć urządzenia dowolnych producentów.

Systemy monitoring sieciowego pozwalają na płynny zapis z większej ilości urządzeń jak system analogowy. Pamiętajmy jednak, że aby w pełni wykorzystać potencjał zapisu w rejestratorze, warto dopasować urządzenia tych samych producentów. Oznacza to, że kamery Dahua powinny być oparte o rejestrator IP Dahua. Jeśli stawiamy na produkty marki Hikvision, zakupmy zarówno nagrywarkę jak i kamery z tej samej serii. Do obsługi rejestratorów marki Hikvision wystarczy dowolny internet, który umożliwi podgląd z poziomu aplikacji i jest całkowicie darmowy. Porodbnie produkty Dahua, umożliwiają podgląd na żywo z dowolnego miejsca na świcie.

Wybierając rejestrator do monitoringu, zwracajmy uwagę na zapas kanałów, tak aby w przyszłości system mógł być bezpiecznie rozbudowany o kolejne kamery.

 

 

alt

 

Co lepsze Hikvision czy Dahua?


 

Z logicznej perspektywy ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie. Obaj producenci posiadają bardzo ciekawe rozwiązania. Porównujmy serie i konkretne modele względem siebie, zamiast działać tylko na podstawie bazowych funkcji kamer. Wybierając monitoring klienci często zwracają uwagę na takie cechy jak: detekcja ruchu, obsługa kamer w wysokiej rozdzielczości, funkcje analityczne takie jak przekroczenie linii, długi zapis w pamięci dysku twardego, szybka obsługa funkcji kamer i błyskawiczne sortowanie i przeglądanie nagrań z inteligentnej analizy obrazu, obsługa kamer wysokiej jakości w tym również innych producentów poprzez Onvif i wykorzystanie części już posiadanych kamer również innych producentów, kompresja H265+, dzięki czemu nagrania z monitoringu zajmują mniej miejsca na dysku twardym.

Kamery IP Hikvision to popularne urządzenia, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, od monitoringu domowego po systemy bezpieczeństwa w dużych firmach czy instytucjach.

 

 

alt

 

Jaki monitoring kupić - podsumowanie?


 

Nie będzie na zakończeniu jednoznacznej odpowiedzi, myślę, że najlepszym podsumowaniem będzie określenie to zależy. Każdy budynek jest nieco inny, klienci posiadają nietypowe wymagania, odległości do obserwacji i konkretne budynki, które chcemy monitorować. Te obiekty różnią się między sobą, mają inną budowę, itp. Oczywiście istnieje możliwość wybrać gotowy zestaw kamer IP. Pamiętajmy jednak o tym, że z reguły monitoring to inwestycja na długie lata i nie chcemy wymieniać systemu co kilka miesięcy. Warto przemyśleć system kilka raz i raz dokonać trafnego wyboru, zamiast odwrotnie.

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i skorzystania z wiedzy firmy Zabezpieczenia Poznań. Jesteśmy na rynku od 2014 roku, natomiast technicy pracują u nas nieprzerwanie od kilku lat, dzięki czemu w sposób uzasadniony i logiczny jesteśmy w stanie dopasować zestaw monitoringu domu i firmy uszyty na miarę. Jeszcze raz zapraszamy serdecznie do skorzystania z wyceny monitoringu i dziękujemy za poświęcony czas na przeczytanie długiego artykułu.

 

alt
MIKOŁAJ MEISSNER
Product Manager
alt
MICHAŁ KRÓL
Specjalista ds. sprzedaży

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Jesteśmy zobowiązani do pełnego zaspokajania potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Cenimy sobie Państwa opinię i jest ona kluczowa dla naszego rozwoju. Dlatego nieustannie doskonalimy procesy związane z realizacją zamówień, aby zapewnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

 

 Przeczytaj również

Komentarze (1)
Daniel 09-05-2023 22:22:38
Wasze artykuły czytam już od jakiegoś czasu. Jestem coraz bliżej wyboru kamer i wiem do kogo odezwę się jako pierwszych.

Przejdź do strony głównej
regulamin sklepu internetowego
Zweryfikowany sprzedawca
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies m.in w celach: świadczenia usług, personalizacji reklamy, statystyk. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
ZATWIERDZAM
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies m.in w celach: świadczenia usług, personalizacji reklamy, statystyk. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
USTAWIENIA
ZGADZAM SIĘ