Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Kamery WiFi - czy to rozwiązanie dla każdego?

Kamery WiFi - czy to rozwiązanie dla każdego?

Kamery WiFi - czy to rozwiązanie dla każdego? Data dodania: 29-06-2022
wifi-kamery-dla-kogo

 

Kamery bezprzewodowe cieszą się sporym zainteresowaniem, pytanie czy jest to rozwiązanie dla każdego? Monitoring bez użycia kabli, brzmi kusząco. W poniższym poradniku, chcemy uczulić potencjalnych klientów na ewentualne przeszkody, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie systemu.

 

Jakie popularne kamery WiFi mamy na rynku i czym się różnią?


Porównując wachlarz modeli urządzeń CCTV przewodowych i bezprzewodowych, kamery WiFi wiążą się z dość ograniczoną ofertą. Monitoring bezprzewodowy najczęściej wykorzystywany jest jako kamery domowe, monitoring domu lub w miejscach bez dużych odległości i przeszkód między kamerami a routerem bądź switchem bezprzewodowym.

 

Kamery WiFi tubowe - najpopularniejsze rozdzielczości to kamery 2Mpx i kamery 4Mpx, które w zupełności wystarczą jako podstawowy monitoring domu. Kamery tubowe najczęściej posiadają szeroki kąt widzenia. Dostępne również są systemy z kamerami wifi, ze zmienną ogniskową.

 

Kamery bezprzewodowe kopułowe - czyli odpowiedniki modeli bullet, różniące się głównie estetyką i rodzajem montażu. Kamery kopułowe, zazwyczaj montowane są jako kamery wewnętrzne. Odradzamy montażu kamer ze szklanym kloszem w miejscach, gdzie występują opady deszczu i kamery narażone są na warunki pogodowe. Często pułapką jest ociekanie wody po kloszu i osadzającą się rosa, która skutecznie przeszkadza przy codziennym monitoringu.

 

Kamery obrotowe WiFi - czyli kamery z funkcjami obracania i sterowania 360°. Jest to ciekawa alternatywa, w miejscach wymagających konkretnie ukierunkowanego urządzenia w dany punkt. Kamery obrotowe wifi, sprawdzą się na magazynie, przy strefie pakowania, w sklepie przy kasie, lub w zupełności sprostają jako monitoring sklepu. Kamery obracane 360°, mogą posiadać trasy, dzięki którym możemy je ustawić albo w dany punkt, albo ustawić powtarzające się sekwencje obracania.

 

alt

Kamery WiFi - sposób podłączenia, działania?


 

 

Kamery do monitoringu IP WiFi, do podłączenia wymagają zazwyczaj zasilania. Oznacza to, że cała łączność odbywa się bezprzewodowo, natomiast samo zasilanie i komunikacja z siecią WiFi, umożliwi sprawne działanie sprzętu.

Kolejnym rozwiązaniem są sporadycznie występujące kamery solarne, ich oferta jest mocno ograniczona. Wadą kamery na solar, może być częste rozładowywanie się urządzeń, zwłaszcza w okresie zimowym. W takim przypadku kamery musimy samodzielnie doładowywać dodatkowo.

 

najwazniejsze-funkcje-wifi-kamery

Jakie są najważniejsze funkcje, które posiada solidna kamera IP WiFi?


 

Monitoring bezprzewodowy, cały czas jest skutecznie rozbudowywany. Zasada działania, oprócz sposobu podłączenia, jest niemal identyczna jak w kamerach przewodowych.

 

Kamery bezprzewodowe, posiadają wszystkie niezbędne cechy skutecznego monitoringu, np:

  • podgląd z kamer w nocy, dzięki któremu możemy rejestrować obraz dzień/noc,
  • nagrywanie na karcie pamięci SD, po wykryciu ruchu, dzięki czemu oszczędzamy miejsce na nośniku i wydłużamy czas zapisu z kamery wifi, a wbudowany w kamerze czujnik ruchu ułatwia również szybsze przeglądanie nagrań,
  • wbudowany mikrofon, czyli istotny element, dzięki któremu oprócz wizji, rejestrujemy dodatkowo audio,
  • zasięg podczerwieni w pracy nocnej, dzięki któremu kamera bezprzewodowa monitoruje obraz 24 godziny na dobę,
  • powiadomienia, po wykryciu ruchu i wysyłanie zrzutów ekranu na Maila, kamera może też wykorzystywać funkcje alarmowe, które dodatkowo rozbudują Twój monitoring domu lub firmy,
  • zoom, czyli funkcje pozwalające wykadrować obraz w konkretne miejsce na obiekcie,
  • obsługa z poziomu aplikacji na dowolnym urządzeniu mobilnym, dzięki czemu zdalnie możemy połączyć się z monitoringiem i w szybki sposób przejrzeć, czy zgrać nagrania z kamery.

 

Powyżej wymieniliśmy tylko podstawowe, popularne funkcje, które posiadają nawet podstawowe kamery wifi sieciowe. Wychodzimy z założenia, że warto konsultować dobór urządzeń, aby kilka razy planować i raz montować, zamiast robić to odwrotnie.

 

Monitoring-bezprzewodowy

Monitoring bezprzewodowy - z jakich elementów się składa?


 

Mamy do wyboru dwie opcje. Pierwszą z nich będą kamery wifi ze slotem na kartę pamięci. Są to produkty, które możesz, podłączyć samodzielnie. Sprzęt sprawdzi się w miejscach, gdzie nie wymagamy długiego zapisu z kamery, oraz mamy szybki dostęp do urządzenia. Ograniczeniem urządzenia, jest krótki czas zapisu. Kamery sprawdzają się w miejscach, gdzie nie są narażone na kontakt osób trzecich. Musimy pamiętać, że cały nośnik danych jest w miejscu montażu kamery. Bardziej profesjonalna i bezpieczniejsza opcja, to drugi wariant.

Kamery wifi z rejestratorem, wówczas cały zapis odbywa się w pamięci dysku twardego, wewnątrz rejestratora. Niewątpliwym plusem tego rozwiązania, jest dłuższy czas zapisu z nagrań i przechowywanie materiału w innym miejscu jak kamera przemysłowa. Dodatkowo, jeśli posiadasz monitoring wyposażony w kilka kamer, abstrakcyjnie cena zestawu będzie niższa jak w przypadku stosowania kilku lub kilkunastu kart SD, przy każdej kamerze. Kamery IP WiFi na kartę pamięci, sprawdzą się w miejscach, gdzie potrzebujemy pojedynczej, niezależnej kamery.

 

gdzie-stosowac-monitoring-kamery-WiFi

Gdzie stosować monitoring i kamery WiFi?


 

Nie ma tutaj szczególnych rekomendacji, jeśli chodzi o konkretne miejsce zastosowania systemów CCTV bezprzewodowych. Najczęściej kamery IP montowane i używane są jako: monitoring domu, monitoring firmy, monitoring biura, monitoring działki, monitoring sklepu. Dość ograniczona oferta, jeśli chodzi o wyższe rozdzielczości i kamery analityczne nie pozwala stosować kamer wifi, w miejscach wymagających rozbudowanej infrastruktury i analizy danych. Kolejnym ograniczeniem na obiektach przemysłowych mogą być spore odległości, pomiędzy urządzeniami, które odczuwalnie ograniczają zasięg bezprzewodowy. Jeśli posiadasz zakład produkcyjny, firmę z dużą powierzchnią, raczej szukaj kamer przewodowych, za pomocą których Twój monitoring będzie profesjonalny i bez zakłóceń.

 

Ceny kamer WiFi?


 

Najczęściej solidne kamery 2/4 Mpx z szerokim kątem widzenia zamykają się już w kwocie 400-500 zł. Warto pamiętać, że kamery do monitoringu bezprzewodowe, wymagają zasilacza na 12 volt i odpowiedniej karty pamięci do monitoringu.

 

 

Kamera obrotowa, to koszt 1000-1500 zł. Wyższa cena, wynika z funkcjonalności sprzętu i możliwości zastosowania go na dalszej odległości. Kamery obrotowe pozwolą szczegółowo uchwycić nagrania nawet na dalszej odległości oraz często posiadają możliwość rejestracji dźwięku. Funkcje dodatkowe w kamerach PTZ, pozwalają na uproszczoną analitykę obrazu i nagrywanie na detekcję ruchu po przekroczeniu linii.

 

 

Jakie kamery IP WiFi polecamy?


 

Szczególnie możemy zarekomendować czterech producentów, są to rozwiązania pewne i sprawdzone. Jeśli w budynku nie mamy bardzo grubych ścian, a sieć jest stabilna, sprzęt będzie działał tak jak należy i skutecznie chronił nasz obiekt. Możemy wymienić:

 

jakie-kameryip-wifi-kupic

Podsumowanie - jakie kamery WiFi kupić?


 

Serdecznie rekomendujemy kontakt ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań, odzywając się do nas, uzyskasz wszystkie niezbędne informacje. Dobór urządzeń zależy od tego jaki posiadasz budynek. Wybierając monitoring bezprzewodowy, możesz wykorzystać kilka urządzeń w obrębie jednego systemu. Oznacza to, że mocniejsze kamery IP, zastosujemy w konkretnie ustalone miejsce, natomiast w punktach wymagających mniej uwagi, możemy wybrać podstawowe kamery i zaoszczędzić budżet. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przeczytanie artykułu i zapraszamy do oferty i wyceny na najbardziej skuteczny monitoring bezprzewodowy. Nasi specjaliści dołożą starań, aby sprzęt był dobrany profesjonalnie i wpasowany w konkretne ramy cenowe.

 

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

altaltalt

 Przeczytaj również

Komentarze (2)
Marcin 05-07-2022 23:23:40
Świetny artykul,prosty język. Ułatwił mi dopasowanie odpowiedniej kamery hikvision w waszym sklepie.
Tomal 27-07-2022 10:10:12
Dziękuje za pomoc w wyborze urządzeń, polecam kontakt z firmą, szybko i sprawnie zrealizowane zamówienie.

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu