0
Strona główna » Poradniki » Monitoring Terenów Zielonych – przegląd kamer
KategorieProducenci

Opinie o produktach

Monitoring Terenów Zielonych – przegląd kamer

Pod hasłem monitoring terenów zielonych znajdujemy takie tereny jak: parki, lasy, ogrody, ogródki działkowe czy okolice nadbrzeżne. Każde z nich charakteryzuje się innym mikroklimatem, dostępem do sieci elektrycznej, czy w końcu zachowaniem się ludzi lub zwierząt. W artykule podejmujemy najważniejsze kwestie w doborze kamer do zastosowania zewnętrznego.

 

Dobierając kamery do pracy w terenie należy mieć na uwadze kilka czynników, które zebraliśmy w infografice poniżej.
 

Monitoring Terenów Zielonych Infografika
 

Fotopułapki

 

Na powyższej grafice brakuje kluczowego czynnika dla działania większości kamer – dostępu do energii elektrycznej. W przypadku trudnych miejsc bez dostępu do elektryki zostaje jedno rozwiązanie – kamera leśna – fotopułapka. To niezawodne narzędzie przeważnie wykorzystywane w leśnictwie oraz badaniach biologicznych, znajduje coraz częściej zastosowanie w obserwacji terenów zielonych wokół domów/osiedli.

 

Dzięki maskowaniu, wzmocnionej obudowie i niewidocznych czujkach ruchu fotopułapki stają się niezawodną bronią w ujmowaniu złodziei, osób podrzucających śmieci do lasu czy też aktów wandalizmu.

 

 

Najpopularniejsze modele z naszego sklepu:
 

Mini - Fotopułapka HC-SG520 5 Mpix
Jej wymiary to zaledwie
 
107 x 83 x 53 mm
Kamera leśna FOTOPUŁAPKA Mini Kamera HC-SG520 5Mpx
 

 

FOTOPUŁAPKA HC-BG590-24MHD
Podstawowy model o 5 Mpix matrycy
i 30-metrowym zasięgu podczerwieni


Kamera leśna FOTOPUŁAPKA HC-BG590-24MHD 5Mpx SDHC


FOTOPUŁAPKA HC-MG984G-36M
z możliwością wykonywania zdjęć
w rozdzielczości do 36 MPix


Kamera leśna FOTOPUŁAPKA MMS HC-MG984G-36M

 
 

Kamery IP

Kamery IP
są podstawowym rodzajem kamer przy tworzeniu nowoczesnych systemów monitorowania. Ich podstawową zaletą jest możliwość przesyłania obrazu i dostarczania energii elektrycznej za pomocą jednego przewodu (Ethernet). Przy większych odległościach istnieje możliwość zasilenia bezpośrednio z zasilacza lub użycia wzmacniacza.

 

Monitoring Terenów Zielonych - Kamery IP

 


 

W systemie kamer IP można również zastosować kamery oparte o moduł WiFi, jednak tutaj ogranicza nas promień zasięgu, który zazwyczaj sięga maksymalnie 50 m.Poniżej przykładowa kamera z modułem Wifi marki Hikvision

 

Kamera cyfrowa HIKVISION DS-2CD2141G1-IDW1 4 Mpx z mikrofonem i Wi-Fi

 

W przypadku terenów zielonych najlepszą opcją są kamery z dużym zasięgiem widzenia oraz z możliwością przybliżania. Ważną kwestią jestzasięg promiennika IR– najnowsze technologię pozwalają widzieć w całkowitych ciemnościach na odległość nawet 80 m. Warto również zwrócić uwagę na technologie wspomagające widzenie w nocy, np. DarkFighter lub ColorVu od Hikvision.
 

 


Technologia DarkFighter (Hikvision)

 


Technologia ColorVu (Hikvision)

 
Kamery tubowe i kopułowe ograniczone są polem widzenia granicach do ok. 100° (w zależności od ogniskowej obiektywu), by móc obserwować szerzej teren zmuszeni jesteśmy zastosować więcej kamer, co przekłada się na koszty. Kamery o kopułowe o kącie widzenia ok. 170°, to tzw. FishEye (Rybie oko) w związku z zakrzywianiem oddalonych elementów obrazu stosuje się je głównie wewnątrz budynków.
 
alt

Kamery obrotowe PTZ


 

Kamery obrotowe PTZ należą do jednych z bardziej zaawansowanych rodzajów kamer. Poza możliwością zbliżania i oddalania obrazu, mogą mieć zadane zadaniapolegające na obserwowaniu obszaruw zakresie 360°. Takie kamery mają znacznie większy zasięg promiennika podczerwieni (od 100 do 250 m), a niektóre modele posiadają rozwinięte funkcje analityki obrazu oraz śledzenia poruszających się obiektów.
 

Tego typu kamery znakomicie sprawdzają się w często uczęszczanych miejscach lub obszarach, gdzie istnieje niewiele punktów z dostępem do elektryczności, a istnieje konieczność obserwowania rozległego obszaru.

 

Poniżej znajdą Państwo przykład kamery zewnętrznej obrotowej PTZ o szerokim spektrum zastosowania:
 

Kamera obrotowa IP BCS BCS-P-5626RLSA (5-220mm) 2 Mpix; IR 250; IP 66.
Kamera obrotowa IP BCS BCS-P-5626RLSA (5-220mm) 2 Mpix; IR 250; IP 66.

 

Kamery do zadań specjalnych

 

Tereny zielone to szerokie pojęcie obejmujące również strefy przygraniczne, morskie jak i wokół budynków specjalnego przeznaczenia (np. lotniska), tam pojawią się specjalne potrzeby jak: termowizja, wykrywanie ognisk pożaru, śledzenie lub liczenie osób. W przypadku zapotrzebowania na tego typu kamery konieczne jest wcześniejszy kontakt, gdyż nie są to produkty ogólnodostępne.

 

Monitoring terenów zielonych - kamery specjalne

Monitoring terenów zielonych często jest wyzwaniem wymagającym wiedzy specjalistycznej. Firma Zabezpieczenia Poznań jest zawsze gotowa, by sprostać Państwa oczekiwaniom. Dobierzemy system monitorowania (od rejestratora po przewody i złączki) oraz technologie odpowiednie do planowanego zastosowania kamer.
 

Zapewniamy darmową wycenę oraz wsparcie posprzedażowe


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Poradniki