Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Monitoring Terenów Zielonych – przegląd kamer

Monitoring Terenów Zielonych – przegląd kamer

Monitoring Terenów Zielonych – przegląd kamer Data dodania: 01-07-2020

Pod hasłem monitoring terenów zielonych znajdujemy takie tereny jak: parki, lasy, ogrody, ogródki działkowe czy okolice nadbrzeżne. Każde z nich charakteryzuje się innym mikroklimatem, dostępem do sieci elektrycznej, czy w końcu zachowaniem się ludzi lub zwierząt. W artykule podejmujemy najważniejsze kwestie w doborze kamer do zastosowania zewnętrznego.

 

Dobierając kamery do pracy w terenie należy mieć na uwadze kilka czynników, które zebraliśmy w infografice poniżej.
 

Monitoring Terenów Zielonych Infografika
 

Fotopułapki

 

Na powyższej grafice brakuje kluczowego czynnika dla działania większości kamer – dostępu do energii elektrycznej. W przypadku trudnych miejsc bez dostępu do elektryki zostaje jedno rozwiązanie – kamera leśna – fotopułapka. To niezawodne narzędzie przeważnie wykorzystywane w leśnictwie oraz badaniach biologicznych, znajduje coraz częściej zastosowanie w obserwacji terenów zielonych wokół domów/osiedli.

 

Dzięki maskowaniu, wzmocnionej obudowie i niewidocznych czujkach ruchu fotopułapki stają się niezawodną bronią w ujmowaniu złodziei, osób podrzucających śmieci do lasu czy też aktów wandalizmu.

 

 

Najpopularniejsze modele z naszego sklepu:

 


 

  


 
 

Kamery IP

Kamery IP
są podstawowym rodzajem kamer przy tworzeniu nowoczesnych systemów monitorowania. Ich podstawową zaletą jest możliwość przesyłania obrazu i dostarczania energii elektrycznej za pomocą jednego przewodu (Ethernet). Przy większych odległościach istnieje możliwość zasilenia bezpośrednio z zasilacza lub użycia wzmacniacza.


 

Monitoring Terenów Zielonych - Kamery IP

 


 

W systemie kamer IP można również zastosować kamery oparte o moduł WiFi, jednak tutaj ogranicza nas promień zasięgu, który zazwyczaj sięga maksymalnie 50 m.

  

W przypadku terenów zielonych najlepszą opcją są kamery z dużym zasięgiem widzenia oraz z możliwością przybliżania. Ważną kwestią jest zasięg promiennika IR – najnowsze technologię pozwalają widzieć w całkowitych ciemnościach na odległość nawet 80 m. Warto również zwrócić uwagę na technologie wspomagające widzenie w nocy, np. DarkFighter lub ColorVu od Hikvision.
 

 


Technologia DarkFighter (Hikvision)

 


Technologia ColorVu (Hikvision)

 
Kamery tubowe i kopułowe ograniczone są polem widzenia granicach do ok. 100° (w zależności od ogniskowej obiektywu), by móc obserwować szerzej teren zmuszeni jesteśmy zastosować więcej kamer, co przekłada się na koszty. Kamery o kopułowe o kącie widzenia ok. 170°, to tzw. FishEye (Rybie oko) w związku z zakrzywianiem oddalonych elementów obrazu stosuje się je głównie wewnątrz budynków.
 
alt

Kamery obrotowe PTZ


 

Kamery obrotowe PTZ należą do jednych z bardziej zaawansowanych rodzajów kamer. Poza możliwością zbliżania i oddalania obrazu, mogą mieć zadane zadania polegające na obserwowaniu obszaru w zakresie 360°. Takie kamery mają znacznie większy zasięg promiennika podczerwieni (od 100 do 250 m), a niektóre modele posiadają rozwinięte funkcje analityki obrazu oraz śledzenia poruszających się obiektów.
 

Tego typu kamery znakomicie sprawdzają się w często uczęszczanych miejscach lub obszarach, gdzie istnieje niewiele punktów z dostępem do elektryczności, a istnieje konieczność obserwowania rozległego obszaru.

 


 

 

Kamery do zadań specjalnych

 

Tereny zielone to szerokie pojęcie obejmujące również strefy przygraniczne, morskie jak i wokół budynków specjalnego przeznaczenia (np. lotniska), tam pojawią się specjalne potrzeby jak: termowizja, wykrywanie ognisk pożaru, śledzenie lub liczenie osób. W przypadku zapotrzebowania na tego typu kamery konieczne jest wcześniejszy kontakt, gdyż nie są to produkty ogólnodostępne. 

 

Monitoring terenów zielonych często jest wyzwaniem wymagającym wiedzy specjalistycznej. Firma Zabezpieczenia Poznań jest zawsze gotowa, by sprostać Państwa oczekiwaniom. Dobierzemy system monitorowania (od rejestratora po przewody i złączki) oraz technologie odpowiednie do planowanego zastosowania kamer.
 

Zapewniamy darmową wycenę oraz wsparcie posprzedażowe

Monitoring terenów zielonych - kamery specjalne
 

Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu