Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Wideodomofon z kamerą - jak wybrać ?

Wideodomofon z kamerą - jak wybrać ?

Data dodania: 30-11-2018

Wideodomofon z kamerą - jak wybrać ?

 

 

Wideodomofon to coraz częściej wybierane rozwiązanie, dzięki któremu w znaczącym stopniu możemy podnieść wygodę przebywania w domu. Jednak dzisiaj wideodomofony, to nie tylko otwieranie i zamykanie furtki oraz podgląd wizji na małym ekranie.
 

 

alt
Zatem co uzyskamy decydując się na montaż wideodomofonu?

alt

 

Zapis zdjęć i filmów na karcie pamięci - część monitorów posiada wejście na karty pamięci, dzięki któremu jeśli stacja bramowa wykryje ruch, obraz zostanie zapisany w pamięci urządzenia. Następnie z poziomu monitora, możemy odtworzyć nagrania i przejrzeć datami interesujący nas materiał w dogodny sposób.

 

alt
 

Nagrywanie na czujnik ruchu - wideodomofony np: Vidos M903S, umożliwiają podłączenie dodatkowych czujników ruchu oraz kamer przemysłowych, które po wzbudzeniu będą wysyłały powiadomienie do monitora i zapisywały zdjęcia w formacie jpg, oraz archiwizowały nagrania z kamer.
 

 

alt


 

Otwieranie furtki z szyfratora lub monitora - zależnie od wybranych modeli, otwieranie furtki lub bramy odbywa się z poziomu monitora lub szyfratora, czytnika zbliżeniowego rfid lub pastylek zbliżeniowych.


alt
 

Sterowanie bramą i furtką - zwracaj uwagę na możliwość wysterowania dwóch przekaźników. Dzięki temu będziesz mógł wysterować dwa dowolne urządzenia. Wielu klientów oprócz otwierania furtki, potrzebuje także otworzyć bramę wjazdową lub garażową.
 

 

alt


 

Wideodomofon - sterowanie telefonem - modele cyfrowe IP, umożliwiają zdalny dostęp do systemu. W tym warto wskazać możliwość zdalnego dostępu do podglądu z kamer, nagrań w pamięci urządzenia, możliwość prowadzenia wideorozmowy oraz otwarcie zaczepu telefonem. Taki system najczęściej łączony jest za pomocą przewodu utp, typu skrętka kat.5.


 

alt


 

Wideodomofon - połączenie z kamerami monitoringu - wybrane modele umożliwiają integrację z systemem monitoringu. Zależnie czy wybierzemy system analogowy, lub cyfrowy, od tego zależy jaki typ i rozdzielczość kamer możemy zastosować w naszym systemie.

Decydując się na system łączony, pamiętajmy, że pamięć wideodomofonu jest ograniczona. Jeśli chcemy uzyskać długi czas zapisu, musimy pomyśleć dodatkowo o rejestratorze do kamer z dyskiem twardym.

 

alt
 

Jaki wideodomofon kupić?

 

Rozwiązań jest sporo. Natłok urządzeń może przytłoczyć. Zawsze powtarzamy klientom - wybieraj rozwiązania, które będą szyte na miarę pod konkretną inwestycję. Nie zawsze najdroższe rozwiązania okażą się konieczne, dla naszego budynku.

 

Zapraszamy do kontaktu, postaramy się dobrać system wspólnie, tak aby nie przepłacić i maksymalnie uprościć proces zakupowy.

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, sprawdź naszą ofertę:Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu