wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Jak dobrać wideodomofony modułowe IP?

Kategorie

Jak dobrać wideodomofony modułowe IP?

Jak dobrać wideodomofony modułowe IP?Data dodania: 15-02-2021

W dzisiejszych czasach wideodomofon to niezbędne urządzenie wyposażenia każdego domu jednorodzinnego i wielorodzinnego. Wideodomofony potrafią zadbać o bezpieczeństwo naszego mienia w szczególny sposób. Wideodomofony dostępne na rynku monitoringu i zabezpieczeń pozwalają kontrolować osoby, które chcą pojawić się na naszej posesji. Najnowsze technologiczne rozwiązania takie jak: wbudowana dwukierunkowa komunikacja głosowa oraz kamera pozwalają domownikom rozpoznać gościa i sterować bramą, furtką lub drzwiami. W poniższym artykule przedstawimy podstawowe zagadnienia związane z wideodomofonami IP modułowymi: działanie, zastosowanie, specyfikacja i dobór urządzeń.
 

Wideodomofony IP modułowe jak dobrać?


Spis treści:

 • Wideodomofon IP modułowy co to jest?
 • Wideodomofony IP modułowe działanie
 • Ile modułów można zbudować w wideodomofonie IP Hikvision?
 • Wideodomofony IP modułowe - dobór urządzeń
 • Moduły wchodzące w skład wideodomofonu IP - propozycje


Czym są modułowe wideodomofony IP
 

Wideodomofon IP modułowy - co to jest?

 

Wideodomofon IP modułowy posiada takie same funkcje, jak wszystkie inne wideodomofony dostępne na rynku. Znaczącą różnicą są poszczególne jego urządzenia. System paneli modułowych IP oparty jest na modułach do samodzielnego montażu i instalacji w postaci ramek. Tzw. panele zewnętrzne można rozbudować o maksymalną ilość 8 modułów dodatkowych.

Wideodomofon IP modułowy może składać się z takich modułów jak: ramka modułowa, moduł wskaźnika, moduł wizytownika, moduł czytnika kart EM lub MiFare, moduł klawiatury dostępowej, panel zewnętrzny, moduł stacji bramowej lub monitor. Od klienta zależy w jaki sposób będzie chciał rozbudować swój system modułowy. Rozwiązania modułowe pozwalają na dwukierunkową komunikację głosową z osobą, która chciałaby wejść na naszą posesję, do naszego domu lub budynku. Podstawą wideodomofonu modułowego jest stacja bramowa (panel zewnętrzny) z wbudowaną kamerą, która przesyła obraz do panelu wewnętrznego, 
tj. monitora wideodomofonu.
 

Wideodomofon IP modułowy przede wszystkim składa się ze stacji bramowej, która najczęściej wyposażona jest w kamerę. Stacja bramowa montowana jest przy wjeździe na posesję lub przy wejściu do budynku. Dodatkowo w mieszkaniu montowany jest monitor, który umożliwia sterowanie i zarządzanie całym systemem wideodomofonu. System modułowy można dodatkowo wyposażyć np. w moduł czytnika kart lub klawiatury dostępowej, która w szybki i łatwy sposób umożliwia wejście na posesję osobom upoważnionym. Takie rozwiązanie przede wszystkim zmniejsza ryzyko pojawienia się osób niepożądanych na terenie naszej posesji oraz wewnątrz budynku. Dodatkowo zmniejsza ryzyko włamań i kradzieży, które w dzisiejszych czasach są rekordowo częstym zjawiskiem.

 

Wideodomofony IP modułowe posiadają specjalne okablowania, które umożliwia działanie całego systemu. Jeśli poszukujesz wideodomofonu bezprzewodowego, to takie rozwiązania również są dostępne w naszej ofercie. 

Wideodomofony IP modułowe Hikvision zastosowanie

 

Panele zewnętrzne modułowe do systemów wideodomofonowych marki Hikvision pozwalają stworzyć dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta panel zewnętrzny. Renomowana marka monitoringu i zabezpieczeń Hikvision pozwala stworzyć funkcjonalny i elastyczny wideodomofon jednorodzinny, jak i również wielorodzinny, który znajdzie swoje zastosowanie w blokach i kamienicach. Wideodomofon IP może składać się z podstawowych urządzeń i modułów z kamerą, przyciskiem wywołania i wizytownika. Zaletą systemu modułowego dla wymagających klientów jest możliwość rozbudowania go o dodatkowe moduły rozszerzające. Urządzenia modułowe do wideodomofonów drugiej generacji marki Hikvision posiadają nowoczesny design, które prezentują się w elegancki sposób przed każdą posesją. Dodatkowo ich najnowsza technologia pozwala na niezawodne działanie całego systemu.


moduły IP Hikvision


 

Ile modułów można zbudować w wideodomofonie IP Hikvision?

 

Modułowy wideodomofon IP marki Hikvision pozwala na stworzenie stacji bramowej według indywidualnych potrzeb klienta. Stacja bramowa może posiadać aż osiem modułów rozszerzających. Łącznie z modułem głównym klient ma możliwość zbudowania 9-modułowego panelu zewnętrznego. W jaki sposób zamontować te wszystkie moduły? Otóż, Hikvision oferuje specjalne ramki do montażu podtynkowego lub nadtynkowego, w których umieszcza się poszczególne moduły. Jeśli panel zewnętrzny będzie składał się z dziewięciu modułów to należy zakupić trzy potrójne ramki.
Największą zaletą wideodomofonu IP jest możliwość połączenia go z systemem monitoringu cyfrowego i zarządzanie wszystkim z poziomu jednej aplikacji


alt
 

Wideodomofony IP modułowe - dobór urządzeń

 

Jak dobrać urządzenia do modułowych wideodomofonów IP? Po pierwsze - polecamy skontaktować się z naszymi specjalistami, którzy pomogą w wyborze idealnych modułów do potrzeb klienta. Po drugie - przed zakupem polecamy zapoznać się z ofertą, specyfikacją i możliwościami takich rozwiązań ->wideodomofony IP modułowe.Po trzecie - zastanowić się nad indywidualnymi potrzebami.

 

Wideodomofony IP modułowe mogą składać się z różnych urządzeń. Natomiast do najważniejszych z nich należy moduł główny - czyli tzw. moduł stacji bramowej. Takie urządzenie wyposażone jest w kamerę oraz komunikator głosowy. Następnie należy zadbać o monitor do wideodomofonu IP, który pozwala komunikację z zewnętrzną stacją bramową oraz na wyświetlanie obrazu z kamery panelu zewnętrznego. System wideodomofonu IP Hikvision można rozbudować o dodatkowe moduły rozszerzające:

 • moduł wizytownika
 • moduł wskaźnika
 • moduł zaślepki
 • moduł klawiatury
 • moduł czytnika kart MiFare
 • moduł czytnika kart EM
 • moduł wyświetlacza


Moduły ideodomofonu Hikvision

 

Moduły wchodzące w skład wideodomofonu IP - przykłady

 

 Jak już wyżej wspominaliśmy, jest to jedno z najważniejszych urządzeń, które umożliwia rozpoczęcie instalacji systemów wideodomofonów drugiej generacji marki Hikvision. Stacja bramowa przede wszystkim umożliwia komunikację z monitorem oraz wykonywanie połączeń. Moduł główny pozwala na dwukierunkową komunikację głosową między właścicielem domu, a osobą dzwoniącą oraz udostępnia domownikom obraz z kamery. Wyposażona została w kamerę wysokiej jakości FullHD o rozdzielczości 2Mpx oraz podświetlenie IR, które ułatwia rozpoznanie osoby, z którą prowadzona jest wideorozmowa. Jednostka główna pozwala na rozbudowę stacji bramowej o dodatkowe 8 modułów rozszerzających, które zostaną przedstawione w poniższych podpunktach.

 

 Bez monitora modułowy wideodomofon IP jest bezużyteczny. Monitor to przede wszystkim wewnętrzna stacja interkomu 2 generacji marki Hikvision. Takie urządzenie umożliwia dwukierunkową komunikację głosową ze stacją bramową oraz wyświetla obraz z kamery, która znajduje się w panelu zewnętrznym. Przedstawiony wyżej monitor wyposażony został w dotykowy i siedmiocalowy ekran LCD. Posiada również slot na kartę microSD, która umożliwia archiwizację nagrań.

 

 Klawiatura dostępowa to tzw. moduł rozszerzający do wideodomofonów IP marki Hikvision. Posiada 12 przycisków mechanicznych z funkcją kodu zamkowego oraz podświetlenie LED, które zapewnia lepszą widoczność przycisków w nocy i komfortowe wybranie numeru i wywołanie lokalu. Swoje zastosowanie znajduje w systemach wielorodzinnych np. w kamieniach lub blokach. Moduł klawiatury umożliwia wywołanie abonenta i realizację rozmów wideo z dowolnym użytkownikiem objętym zasięgiem wspólnego systemu domofonowego.

 


 


Urządzenie, które zawiadamia zwalnianiem elektrozaczepu furtki, drzwi po zbliżeniu karty/breloka typu EM Card. Przyłożenie zakodowanej karty lub breloka do czytnika automatycznie uruchamia proces wejścia na posesję lub do budynku. Moduł czytnika kart EM posiada podświetlenie LED, które zapewnia jego lepszą widoczność w nocy. Takie urządzenie można posiada możliwość montażu zarówno podtynkowego, jak i natynkowego. Zastosowanie i działanie urządzenia dokładnie takie samo, jak w przypadku modułu czytnika kart EM. Jedna znacząca różnica znajduje się w typie kart, breloków czy pastylek, które umożliwiają wejście do budynku lub na posesję. Typ obsługiwanych transponderów to: MIFARE 13.56 MHz.

 

 

Powyższe urządzenie zawiadamia wywołaniem odpowiedniego abonenta po wciśnięciu odpowiedniego przycisku. Moduł posiada sześć miejsc na wizytówkę mieszkańców oraz przyciski mechaniczne. Dodatkowo moduł wizytownika posiada podświetlenie LED, które zapewnia lepszą widoczność w nocy całego urządzenia. Idealne rozwiązanie dla domów wielorodzinnych.
 Ramki i dodatkowe akcesoria

 

Ramki znajdujące się w powyższym linku umożliwiają montaż natynkowy, jak i podtynkowy modułów i akcesoriów wchodzących w skład modułowych systemów wideodomofonowych marki Hikvision. Ramki wykonane zostały z wysokiej jakości anodyzowanego duraluminum (tzw. aluminium lotnicze), które cechuje się wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. 


Jeśli szukasz modułowych wideodomofonów IP - wysokiej jakości w dobrej cenie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Odpowiemy na każde pytanie i pomożemy w wyborze idealnego systemu.

Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
  0Koszyk
  0Ulubione