Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Jaką kamerę IP wybrać do domu?

Jaką kamerę IP wybrać do domu?

Jaką kamerę IP wybrać do domu? Data dodania: 11-08-2021
Monitoring domu - dlaczego warto w niego zainwestować i jaki konkretnie sprzęt wybrać? Coraz częściej spotykamy się z włamaniami oraz kradzieżami w domach jednorodzinnych. Zostawiając posiadłość pod naszą nieobecność narażamy ją na niebezpieczne sytuacje. Aby zabezpieczyć nasz dom przed włamywaczami należy zainwestować w monitoring, który pozwoli nam zdalnie kontrolować to, co dzieje się na naszej posesji. W poniższym artykule przedstawimy podstawowe zagadnienia dotyczące monitoringu domu oraz podamy propozycje kamer do domu z metrażem do 150m2.
 
Spis treści:
  • Monitoring domu co to?
  • Monitoring domu dlaczego warto?
  • Monitoring domu z czego się składa?
  • Monitoring domu na co zwrócić uwagę?
  • Monitoring domu cena
  • Kamery do domu jakie wybrać?
  • Monitoring do domu 150m2 - najlepsze propozycje 2021
 
 

Monitoring domu co to?

 
Monitoring domu to zestaw kamer oraz urządzeń, które pozwalają rejestrować obraz oraz kontrolować naszą posesję. Monitoring wizyjny przede wszystkim chroni nasze mienie przed niebezpiecznymi zdarzeniami takimi jak: włamanie lub kradzież. Nowoczesna technologia sprzętu monitorującego pozwala właścicielom domów być w stałym kontakcie z posesją. W dzisiejszych czasach można zarządzać, sterować i oglądać obraz z kamery zdalnie - z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy mieć dostęp do Internetu, tablet lub smartfon i zainstalowaną aplikację mobilną. Warto pamiętać o tym, że dom jest naszą ostoją spokoju i bezpieczeństwa, dlatego należy zadbać o niego w należyty sposób.

Dlaczego warto posiadać monitoring?
 

Monitoring domu dlaczego warto?

 
Dom dla mieszkańców jest dorobkiem całego życia, oazą spokoju oraz bezpieczeństwa. Codziennie wracamy do niego i przebywamy w nim przez większą część naszego życia. Dlatego warto jest zadbać nie tylko o jego dobry wygląd wewnętrzny i zewnętrzny, ale i również o jego bezpieczeństwo. Wewnątrz domu, jak i również na zewnątrz - na ogrodzie i w garażu znajdują się bardzo wartościowe dla nas rzeczy. Włamywacze w dzisejszych czasach bardzo skrupulatnie podchodzą do swoich okazji rabunkowych. Dokładnie wybierają sobie cel, sprawdzają przez dłuższy czas posesję (w jakich godzinach dom stoi pusty, jakie wartościowe rzeczy się w nim znajdują oraz zabezpieczenia w postaci kamer i systemów alarmowych). Kamery umieszczone na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków odstraszają włamywaczy. Wiedzą, że monitoring domu jest bardzo trudny do obejścia i rezygnują z wybranego celu. Najczęściej do kradzieży i włamań dochodzi w domach jednorodzinnych, które nie posiadają żadnych systemów alarmowych i monitoringu oraz w domach, w których mieszkańcy wyjechali na dłuższą podróż. Aby zadbać o nasz dobytek życia należy jak najszybciej zainwestować w kamery do domu lub inne systemy alarmowe, które pozwolą cieszyć się spokojem.

Z czego składa się monitoring?
 

Monitoring domu z czego się składa?

 
Na monitoring domu składa się zestaw kilku urządzeń, które nie są w stanie bez siebie prawidłowo działać. Przede wszystkim w zestawie powinny znaleźć się kamery, które pozwolą rejestrować obraz wewnątrz, jak i na zewnątrz naszej posesji. Ważnym elementem jest również rejestrator, do którego kamera przesyła obraz. Rejestrator umożliwia zapisywanie obrazu na dysku oraz umożliwia podgląd obrazu z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkowo należy zakupić dysk twardy HDD, który przystosowany jest do zapisu obrazu z kamery 24 godziny na dobę. Zestaw monitoringu można samemu skompletować lub można zakupić już gotowy komplet. W naszym sklepie internetowym oferujemy gotowe zestawy do monitoringu, które zawierają wszystkie najpotrzebniejsze urządzenia do prawidłowego działania sprzętu.

Monitoring domu o czym warto pamiętać
 

Monitoring domu na co zwrócić uwagę?

 
Wybierając monitoring do domu należy zwrócić uwagę na technologię sprzętu (analogowy/IP) następnie zwracamy uwagę na parametry oraz funkcje. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę powierzchnię naszego domu oraz terenu wokół posesji. Należy się zastanowić nad umiejscowieniem kamer w najbardziej strategicznych miejscach. Najczęściej kamery montowane są przy wejściu do domu, bramie, garażu oraz ogrodzie. Jeśli już wiemy ile kamer potrzebujemy, należy wziąć pod uwagę do ilu metrów mają one monitorować naszą posesję oraz jaki dokładnie obszar. Kamery posiadają różne kąty widzenia, które pozwalają na szeroką analizę obszaru. Warto również zwrócić uwagę na rozdzielczość kamer - im wyższa, tym lepsza widoczność szczegółów w przesyłanym obrazie. Kamery do monitoringu domu należy wybierać z obudową o wysokiej szczelności, ponieważ odporne są one na niesprzyjające warunki pogodowe i są wandaloodporne.

System monitoringu domu - zakres cen
 
Monitoring domu cena
 
Cena monitoringu domu jest uzależniona przede wszystkim od ilości potrzebnych kamer, dodatkowych urządzeń oraz ich parametrów. Im lepsze parametry, tym większa cena sprzętu. Kamery monitoringu domu swój przedział cenowy mają bardzo zróżnicowany. Cena jednej kamery do monitoringu domu może zaczynać się od 150 zł a kończyć się na 1000 zł. Przed wyborem i zakupem kamer polecamy skonsultować się z naszymi specjalistami, którzy pomogą dobrać kamery do Państwa wymagań i budżetu.


 
Kamery do domu jakie wybrać?
 
Do monitoringu domu najczęściej polecane są kamery IP, ponieważ ta nowoczesna technologia cyfrowa cechują się prostotą w instalacji. Do komunikacji między kamerami oraz rejestratorem wykorzystuje się tzw. przewód Ethernetowy - skrętkę UTP. Kamery IP obsługują technologię PoE, która wykorzystuje tylko jeden przewód do zasilania kamery i przesyłania danych przez Internet. Największą zaletą takiej technologii jest możliwość kontrolowania obrazem i zarządzania sprzętem z dowolnego miejsca na świecie - wystarczy dostęp do sieci. Na rynku dostępne są kamery obrotowe, kamery tubowe, kamery bezprzewodowe, kamery IP WiFi i wiele innych. W naszym sklepie www.ZabezpieczeniaPoznan.pl oferujemy również kamery przemysłowe, które idealnie nadają się do monitoringu firmy, sklepów, magazynów i obiektów publicznych.

Jaka kamera IP do monitoringu domu - ranking 2021
 

Monitoring do domu 150m2 - najlepsze propozycje kamer IP w 2021 roku

 

Tanie kamery do domu:

 

 
Tubowa kamera IP z tańszej półki, która wyposażona została w rozdzielczość 4 Mpx. Kamera posiada obiektyw 2,8mm, który zapewnia szeroki kąt widzenia. Dodatkowo posiada obudowę o wysokiej klasy szczelności, która odporna jest na warunki pogodowe. Idealnie nadaje się do monitoringu na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Kamera wyposażona została również w promiennik podczerwieni do 30 metrów, który poprawia widoczność obrazu w porach nocnych przy różnym natężeniu światła.
 
 
 
Kamera posiada podobne parametry, które zostały przedstawione w poprzedniej propozycji: taki sam obiektyw, rozdzielczość, promiennik podczerwieni. Różni się wyglądem oraz obudową, ponieważ jest to typ kamery kopułowej. Kąt widzenia kamery wynosi aż 100°. Zaletą takiego sprzętu jest funkcja detekcji ruchu oraz sabotażu obrazu.
 
 
 
Kopułowa kamera IP, która idealnie nadaje się do monitoringu domu do 150m2. Posiada ona obiektyw stałoogniskowy 2,8mm oraz rozdzielczość 4 Mpx. Dodatkowe funkcje kamery to: funkcja DNR, która usuwa zakłócenia z nagranego obrazu; funkcja DWDR, która pozwala na bardzo dokładne odwzorowanie nagranej sceny; funkcja AGC - automatycznie wzmacnia wyrazistość obrazu; funkcja Mirror - zapewnia lustrzane odbicie monitorowanego obrazu.
 
 
 
Model kamery do monitoringu domu, który został wyposażony o najważniejsze parametry. Kąt widzenia kamery wynosi 103°, rozdzielczość 4 Mpx, obiektyw stałoogniskowy 2,8mm. Kamera tubowa typu bullet idealnie nadaje się pracy na zewnątrz budynku w mało sprzyjających warunkach pogodowych. Plusem takiej kamery to przede wszystkim ekonomiczna cena, szczegółowa jakość obrazu oraz funkcja dzień/noc.
 

Kamery do domu z głębszą analizą obrazu:

 
 
Przedstawiona tubowa kamera IP posiada wyższą cenę od poprzednich propozycji, ponieważ została wyposażona w dodatkowe funkcje. Kamera Hikvision posiada nowoczesną matrycę z technologią DarkFighter , dzięki czemu świetnie widzi w nocy oraz znacznie dłużej widzi w kolorze na granicy dnia i nocy. Technologia analizy obrazu oraz rozpoznawania twarzy pozwala wykryć ludzką twarz, dokonuje jej rejestracji lub wyzwala ustawiony alarm. Kamera posiada rozdzielczość 4 Mpx, która jest idealna do monitoringu domu. Kąt widzenia kamery wynosi 109°, obiektyw jest stałoogniskowy 2.8 mm, a promiennik podczerwieni wynosi aż 50 metrów.
 
 
 
Ten model kamery został wyposażony w motozoom. W porównaniu do wcześniejszej propozycji kamera różni się obiektywem, który jest zmiennoogniskowy. Kamera z motozoomem umożliwia zdalne przybliżenie optyczne (x4). Kamera IP marki HiWatch posiada szkło typu Black Glass, co pozwala na niewidoczną pracę zarówno obiektywu jak i promiennika podczerwieni. Podstawowe parametry kamery: rozdzielczość 4 Mpx, kąt widzenia 92 - 29°, promiennik podczerwieni 30 metrów, obiektyw zmiennoogniskowy 2.8 - 12mm.
 
 

Kamery do domu o typowym budżecie, o który najczęściej pytają klienci:

 
 
Monitoring domu w bardzo ekonomicznej odsłonie do 200 zł brutto. Kamera tubowa IP wyposażona została w bardzo szeroki kąt widzenia 105.8° oraz ogniskową 2,8mm. Zaletą kamery są również dwa strumienie wideo, mały gabaryt obudowy oraz łatwa i szybka konfiguracja. Podstawowe parametry kamery: rozdzielczość 2 Mpx, promiennik podczerwieni do 30 metrów i obiektyw stałoogniskowy 2.8 mm.
 
 
Model kamery z ekonomiczną ceną, który wyposażony został w podstawowe funkcje ułatwiające monitoring domu. Kamera posiada obiektyw o ogniskowej 2,8 mm, który pozwala uzyskać kąt widzenia obrazu ok. 95°. Takie parametry umożliwiają zamontowanie kamery nad drzwiami do domu lub w wąskich przejściach. Klasa szczelności IP67 odporna jest na trudne warunki atmosferyczne, dzięki czemu kamera idealnie sprawdza się na zewnątrz budynku. Propozycja za 190 zł brutto wyposażona została w rozdzielczość 2 Mpx oraz standardowy promiennik podczerwieni do 30 metrów.

Kamery do domu z wyższymi parametrami:


Ten model kamery dedykowany jest wymagającym klientom, którzy chcą mieć wysoką jakość obrazu przy budżecie za jedną kamerę do 800 zł brutto. Kamera Hikvision posiada rozdzielczość aż 8 Mpx oraz szeroki kąt widzenia 102°. Dodatkowa funkcja Black Glass umożliwia jeszcze lepsze prowadzenia monitoringu w porach nocnych przy różnym naświetleniu otoczenia. Taka propozycja idealnie nadaje się również do monitoringu nie tylko domu, ale i również bramy.

 Powyższa propozycja cechuje się bardzo dobrą analityką obrazu (seria AcuSense), posiada rozdzielczość 8 Mpx (jakość obrazu 4K/UHD). Algorytmy sztucznej inteligencji pozwalają precyzyjnie wychwytywać niepokojące zdarzenia, dzięki czemu można zmniejszyć ryzyko fałszywych alarmów. Dodatkową zaletą tej kamery jest wbudowany promiennik podczerwieni do 50 metrów, który gwarantuje wyraźny obraz w ciemności i trudnych warunkach pogodowych.
 
Propozycja monitoringu do domu dla najbardziej wymagających klientów. Tubowa kamera Hikvision wyposażona została w rozdzielczość 8 Mpx oraz wbudowany mikrofon. Dodatkowo kamera posiada promiennik IR do 30 metrów, który pozwala uchwycić najmniejsze szczegóły w nocy oraz podczas trudnych warunków atmosferycznych. Wysoka rozdzielczość pozwala monitorować z wielką dokładnością osoby wchodzące na naszą posesję oraz samochody stojące przed naszą bramą wjazdową. Szeroki kąt widzenia 102° pozwala monitorować bardzo duży odcinek posesji. Metalowa obudowa i niewielkie rozmiary tej kamery idealnie nadają się do zamontowania jej na zewnątrz domu lub przy wjeździe na posesję.
 
 
Jeśli szukacie Państwo wysokiej jakości monitoringu domu w dobrej cenie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Odpowiemy na każde pytanie i pomożemy w wyborze idealnego zestawu.
 
 
 
 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu