JESTEŚMY NA YOUTUBE SPRAWDŹ
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Kamery obrotowe - kiedy montować?

Kamery obrotowe - kiedy montować?

Kamery obrotowe - kiedy montować? Data dodania: 06-05-2022

Monitoring zewnętrzny na dużej odległości stanowi spore wyzwanie dla producentów urządzeń cctv. Stosowanie kamer stało ogniskowych może okazać się nie wystarczające. Jeśli mamy do obkamerowenia sporą powierzchnię, możemy wykorzystać zewnętrzne kamery obrotowe z odpowiednim zoomem optycznym. Tylko kamery szybkoobrotowe umożliwiają funkcję sterowania i posiadają najmocniejsze promienniki podczerwieni w całej gamie zabezpieczeń.

 

kamery-obrotowe

 

Kamery obrotowe - rodzaje

Podobnie jak przy standardowych modelach kamer kopułowych lub tubowych, modele obrotowe dzielimy na system analogowy oraz system cyfrowy IP. Jeśli posiadamy przewód koncentryczny wybieramy system analogowy. Posiadając przewody sieciowe możemy zamontować zarówno modele analogowe oraz IP. Musimy pamiętać, że system analogowy wymaga rejestratora z dyskiem twardym, natomiast kamery IP mogą pracować jako kamera z rejestratorem, współpracować z serwerami lub rejestrować obraz na karcie pamięci wewnątrz kamery.

Warto zaznaczyć, że aby zgrać nagrania z karty pamięci, nie musimy mieć fizycznego kontaktu z urządzeniem a zmianę ustawień lub zgranie materiału wykonamy w pełni zdalnie z poziomu aplikacji.
 

 

 

Kamery obrotowe IP - czym się charakteryzują

Kamery szybkoobrotowe posiadają funkcję obracania i przybliżania za które odpowiada zoom cyfrowy. Solidna kamera obrotowa zapewni monitoring na odległości nawet do kilkuset metrów od miejsca zamontowania. Doskonale sprawdzają się na dużych placach, boiskach, osiedlach lub jako monitoring miasta lub nawet lotniska. Kamery obrotowe mogą dodatkowo posiadać inteligentną analitykę obrazu oraz funkcje śledzenia obiektów czyli autotracking.

 

 

Jakie cechy musi posiadać solidna kamera PTZ szybkoobrotowa

 

  • Podgląd monitoringu i obsługa w telefonie - jest to absolutna podstawa. Niemal każdy producent na rynku, oferuje swoją aplikację, dzięki której z dowolnego miejsca na świecie możemy podłączyć się i podejrzeć urządzenie lub zmienić ustawienia.
  • Widoczność w nocy - solidna kamera ip, powinna posiadać diody led lub diody podczerwieni, dzięki którym Twoje systemy będą doskonale pracowały zarówno w dzień jak i w nocy.
  • Zapis na kartę i wbudowana pamięć - nawet jeśli zastosujesz rejestrator z dyskiem twardym, dodatkowe wejście na kartę pamięci może okazać się pomocne jako backup nagrań lub w momencie zastosowania zasilania awaryjnego do kamery, Twój system będzie rejestrował nagrania podczas gdy utracisz zasilanie.
  • Wbudowany mikrofon i głośnik - są to elementy, dzięki którym jeśli stosujesz kamery obrotowe wewnątrz pomieszczeń możesz nie tylko nagrywać audio ale i wydawać komendy poprzez urządzenie.
  • Alarm I wykrywanie ruchu - zależnie od wybranego modelu, możesz zastosować filtry alarmowe, natomiast aplikacja może powiadomić o zdarzeniach. W momencie ustawienia nagrywania na detekcję ruchu, oszczędzasz miejsce w pamięci urządzenia i szybciej przeglądasz zapisany materiał.
  • ONVIF - jest to protokół zgodności, dzięki któremu kamera pracuje samodzielnie lub wykorzysta dowolny rejestrator ip. Urządzenia ONVIF pozwalają na łączenie kamer różnymi producentami, dzięki czemu możesz wykorzystać urządzenia które posiadasz i rozbudować system monitoringu o nowe modele kamer.
  • Obiektyw ze zmienną ogniskową, jest to standard w kamerach PTZ, pamiętajmy jednak, że im większy zakres ogniskowej w kamerze, tym szerszy i dalszy kadr możemy monitorować. Kąt widzenia w kamerze obrotowej pozwala na precyzyjnie skierowany widok w danym miejscu takim jak twarze osób wchodzących lub tablice rejestracyjne.

 

 

kamery-obrotowe-gdzie-montowac

 

Gdzie montować kamery szybkoobrotowe

Mamy do wyboru monitoring zewnętrzny i monitoring wewnętrzny. Oferta kamer obrotowych wewnątrz pomieszczeń jest bardziej ograniczona, nie oznacza to, że nie możemy wykorzystać urządzeń w domu czy sklepie lub na magazynie.

 

Kamery obrotowe wewnętrzne umożliwiają precyzyjny monitoring z większej odległości. Jeśli posiadasz sklep z obiegiem gotówki, czy magazyn z dużą ilością przesyłek, kamery obrotowe mogą znacząco zmniejszyć ilość pomyłek oraz wychwycić błędy logistyczne. Odpowiednio wykorzystując zoom optyczny, kamera obrotowa będzie skierowana na paragony lub numery listów przewozowych.

Kamery obrotowe zewnętrzne pozwolą Tobie na obserwacje odległego terenu. Urządzenia mogą być pomocne przy dostawie towaru na rampie, lub podczas wjazdu do budynku. Ilość zastosowań jest ogromna. Odpowiednio dopasowany monitoring z kamerami PTZ, może również rejestrować wjeżdżające pojazdy i wykorzystywać funkcje LPR, rejestrując tablice wjeżdżających pojazdów do pliku.

 

alt

 

Podłączenie kamer IP PTZ

Zasada działania jest identyczna jak w przypadku pozostałych modeli kamer. Możemy wykorzystać zasilanie poprzez PoE lub 12 volt. Zasięg zasilania poprzez przewód sieciowy zależnie od wybranego modelu, sięga kilkudziesięciu metrów. 

Jeśli nie posiadamy przewodów sieciowych, możemy wybrać kamery WiFi. Musimy oczywiście pamiętać, że niezbędne będzie również zasilanie urządzenia. W kamerach WiFi, obraz jest przesyłany bezprzewodowo, natomiast zasilanie to oddzielna sprawa i urządzenia zawsze wymagają zasilenia.

 

Kamery obrotowe - cena

Zawsze kamery z funkcjami obracania i z funkcjami zoom, będą droższe od zintegrowanych modeli. Nie jesteśmy w stanie zastąpić kamery obrotowej jedną lub dwiema zwykłymi kamerami, chociażby ze względu na zasięg urządzeń. Kamery obrotowe oferują najdalszy zasięg pośród dostępnych na rynku rozwiązań.

Rozsądne modele wewnętrzne to przedział średnio do 1000-1500 zł, kamery zewnętrzne to średnio przedział od 2000-5000 zł. Więcej urządzeń możecie zobaczyć poniżej. Najpopularniejsze kamery obrotowe to rozdzielczość 2mpx oraz 4mpx. Nie ma tutaj potrzeby stosowania tak wysokich rozdzielczości jak w przypadku kamer wyposażonych w stały obiektyw i standardowy przetwornik.

 

alt

 

Podsumowanie - jakie kamery obrotowe kupić

Serdecznie rekomendujemy i polecamy kontakt ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań. Niejednokrotnie przekonywaliśmy się, że nie każda funkcja na poziomie urządzeń jest konieczna dla danego budynku. Aby nie tracić na jakości obrazu i nie przepłacać, serdecznie zapraszamy do skorzystania z opcji wycena monitoringu, która jest darmowa na naszym sklepie. Zapraszamy również do śledzenia kanału YouTube o skutecznych Zabezpieczeniach, dzięki któremu idealnie dopasujesz obiekt do produktu, który zaproponujemy.

 

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

altaltalt
Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu