JESTEŚMY NA YOUTUBE SPRAWDŹ
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Kamery WiFi - jak dobierać kamery bezprzewodowe dla domu i firmy?

Kamery WiFi - jak dobierać kamery bezprzewodowe dla domu i firmy?

Kamery WiFi - jak dobierać kamery bezprzewodowe dla domu i firmy? Data dodania: 08-04-2022

wifi-kamery-IP

 

 

Chcesz skutecznie zabezpieczyć budynek, nie posiadasz jednak odpowiedniego okablowania? Kamery WiFi (bezprzewodowe) mogą być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Monitoring bezprzewodowy jest cały czas skutecznie rozwijany o nowe modele urządzeń. Oferta urządzeń nie jest tak rozbudowana jak w przypadku kamer kablowych. Przychodzimy z dobrą wiadomością, jest z czego wybierać i mamy listę urządzeń, które doskonale sprawują się jako monitoring domu i firmy.

 

 

zestaw-monitoringu-wifi

 

Z czego składa się zestaw do monitoringu wifi?

 

Składając profesjonalny zestaw kamer z długim czasem zapisu powinniśmy wyposażyć się w niezbędne elementy:

 

Rejestrator IP WiFi

Urządzenie dzięki któremu możemy zbudować system kilku kamer działających w jednej aplikacji. Wybierając nagrywarkę, zwracajmy uwagę na ilość dostępnych kanałów w rejestratorze aby system modyfikować w przyszłości.

Rejestratory WIFI mogą być to urządzenia z wbudowanymi antenami, nie wymagające dodatkowych switchy zewnętrznych lub zwyczajnie dowolne rejestratory IP, które będą komunikowały się przewodowo ze switchem wifi, który z kolei łączy się z kamerami bezprzewodowymi.

Rejestratory bezprzewodowe cechują się tymi samymi funkcjami, jak standardowe kablowe rejestratory CCTV. Zwracamy zatem uwagę na takie elementy jak: ilość obsługiwanych dysków, przepustowość rejestratora, maksymalna obsługiwana rozdzielczość kamer, możliwość podłączenia do telewizora poprzez złącze HDMI, wyszukiwanie nagrań po zdarzeniach, czy mobilna obudowa.

 

 

Kamery bezprzewodowe WiFi

To niezbędne i kluczowe elementy zestawu. Możemy wybierać kamery w wersji kopułowej lub tubowej o określonej rozdzielczości. Rekomendujemy kamery IP z rozdzielczością 4mpx. Dla osób bardziej wymagających możemy rekomendować kamery obrotowe z funkcjami PTZ i funkcjami śledzenia.

 

 

system monitoringu 2in1

 

Czy można zrobić system monitoringu przewodowy i bezprzewodowy dwa w jednym?

 

Jest to dobre rozwiązanie, dla osób, które posiadają częściowe okablowanie budynku i chcą zamontować dodatkowe kamery IP. Stosując odpowiednie switche istnieje możliwość wykonania systemu hybrydowego 2w1. Ważne aby zarówno kamery przewodowe jak i kamery WiFi znajdywały się w obrębie jednej sieci.

 

 

Kamery WiFi - jaka jest realna odległość zasięgu między rejestratorem

 

Producenci urządzeń CCTV, zazwyczaj szacując odległość zasięgu bezprzewodowego, są sporymi optymistami. Jeśli chcesz aby kamera zewnętrzna WiFi pracowała poprawnie pamiętaj o przeszkodach na trasie dzielącej urządzenia. Jeśli w specyfikacji odległość to ok 100 metrów, realnie może być to dystans kilkudziesięciu metrów. Każda dodatkowa przeszkoda osłabi zasięg kamer. System WiFi może kusić możliwością uniknięcia okablowania, jednak nie jest rozwiązaniem dla każdego.

 

 

Kamery bezprzewodowe WiFi - pułapki podczas zakupu

 

  • Bardzo często klienci, wybierają dowolne kamery IP, myślą, że słowo "IP" oznacza internetowa czyli bezprzewodowa. Musimy pamiętać, że nie wszystkie kamery IP posiadają funkcję WiFi. Jest to raczej bardzo mały odsetek, dlatego dobierając urządzenia zachęcamy do kontaktu ze specjalistami Zabezpieczenia Poznań.
  • Kamery WiFi, czyli kamery bateryjne. Niestety kamery wifi wymagają podłączenia zasilania. Oznacza to, że nie są urządzeniami solarnymi i muszą być niezależnie zasilone. Najczęściej wymagają zasilaczy 12 woltowych o mocy jednego ampera, który zapewni monitoring w nocy i podgląd w dzień.
  • Podłączenie kamer albo po WiFi, albo po kablu. Również część z kamer bezprzewodowych nie umożliwia łączenia w dowolny wybrany przez siebie sposób. Oznacza to, że kamera działa albo przewodowo albo bezprzewodowo.
  • Zapis w pamięci urządzenia. Nie każda kamera wifi posiada możliwość rejestracji na karcie pamięci. Jeśli kamera ma rejestrować nagrania, musimy wybrać model ze slotem SD lub podłączyć kamerę z rejestratorem NVR, który jest wyposażony w dysk twardy do monitoringu.
  • Ograniczony wybór rozdzielczość i funkcji. Kamery WiFi to zazwyczaj najprostsze rozwiązania stosowane jako monitoring domu lub firmy na krótkiej odległości. Mamy tutaj ograniczony wybór rozdzielczości i analityki obrazu, ogniskowej. Monitoring bezprzewodowy to system działający w warunkach przydomowych i tylko wtedy, gdy posiadamy mocny sygnał sieci.
  • Kamery WiFi, nie mogą być alternatywnie zasilone poprzez POE.

 

 

monitoring-wifi-gdzie-dedykowany

 

Gdzie sprawdzi się monitoring WIFI?

 

Monitoring domu

Podłączenie kamer kilka metrów od urządzenia nadającego sygnał sieci. Najczęściej router jest w środkowej części budynku, a odległości do kamer są stosunkowo równe względem siebie.

 

Monitoring Foodtrucka

 Jest to opcja gdzie kamera pracuje na bardzo krótkim odcinku, wówczas nie powinno być absolutnie żadnych problemów z zasięgiem urządzeń. Nie potrzebujemy też większego systemu CCTV, jedna kamera jest skierowana na klientów i kasę, co w znaczący sposób podnosi bezpieczeństwo działalności. 

 

Monitoring małego sklepu lub lokalu biurowego

Jeśli posiadasz lokal o metrażu kilkudziesięciu metrów zazwyczaj router będzie znajdował się blisko urządzeń, pozytywnie wpływa to na jakość i przesyłanie danych. W takim miejscu możesz zastanowić się nad kamerami bezprzewodowymi. Jeśli lokal posiada już okablowanie pod monitoring i masz do wyboru opcje kablową lub bezprzewodową, zawsze rekomendujemy system monitoringu przewodowy oparty o przewody ethernet.

 

 

Jak korzystać z monitoringu?

 

Jeśli posiadasz łącze internetowe lub internet mobilny to możesz skorzystać z aplikacji na telefon lub komputer. Oznacza to, że ściągamy darmową aplikacje do podglądu z kamer i zdalnie zmieniamy ustawienia oraz podglądamy system CCTV. Poprzez aplikacje mobilną z dowolnego miejsca na świecie możesz zarządzać swoim systemem kamer. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli często jesteś w podróży lub posiadasz kilka budynków. Monitoring Dahua lub Hikvision aktualnie umożliwia korzystanie z darmowej aplikacji do podglądu na wszystkie urządzenia mobilne wyposażone w oprogramowanie Windows, iOS lub Linux.

Oprócz tego jeśli masz system wyposażony w rejestrator, możesz wykorzystać złącze HDMI i podgląd obrazu przełączyć bezpośrednio na dowolny telewizor lub monitor w sklepie czy domu.

 

 

dodatkowe funkje monitoringu WiFi

 

Funkcje dodatkowe w monitoringu WIFI

 

Oprócz samego podglądu zdalnego, możemy wykorzystać możliwości dodatkowe zależnie od wybranych urządzeń. Funkcjami przyspieszającymi przeglądanie nagrań, będzie nagrywanie na detekcję ruchu. Kamera posiada wbudowany czujnik ruchu PIR dzięki czemu w łatwy i szybki sposób przejrzysz materiał po zdarzeniach.

Dodatkowe funkcje, z których warto skorzystać to rejestrowanie audio i dwukierunkowy przesył dźwięku. Takie kamery oprócz nagrywania obrazu, mogą zapisywać rozmowy. Pamiętaj jednak jeśli wykorzystujesz tego typu urządzenia, musisz powiadomić o tym fakcie pracowników i osoby znajdujące się w obrębie urządzeń.

Wideokonferencja lub opieka nad dzieckiem lub osobami starszymi. Najczęściej te funkcjonalności zapewniają kamery biurkowe cube lub elektroniczna niania, wyposażone w dwukierunkowe audio.

 

 

monitoring wifi-podsumowanie

 

Kamery WIFI jakie model kupić - podsumowanie

 

Powyżej przedstawiliśmy ogólny zarys, który jest bardzo uproszczony i wskazuje na drobne różnice pomiędzy urządzeniami. Nie jesteśmy jednocześnie w stanie jednoznacznie dobrać uniwersalnego urządzenia dla każdego budynku. Serdecznie rekomendujemy kontakt ze specjalistami z Zabezpieczenia Poznań. Posiadamy prawie 9 letnie doświadczenie w doborze skutecznych zabezpieczeń. Kamery wifi to bardzo popularna kategoria pośród naszej oferty produktowej, znamy te urządzenia a dzięki częstym wyceną możemy skutecznie dopasować rozwiązanie przeznaczone indywidualnie dla danego klienta.

 

 

 

Jeśli uważasz, że nasz poradnik o kamerach WiFi miał dla Ciebie jakąś wartość, postaw nam kawę i daj kolejną motywacje do dalszego tworzenia pomocnych treści. Pozdrawiamy:)

 

wsparcie

 




Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu