JESTEŚMY NA YOUTUBE SPRAWDŹ
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Monitoring domowy - kamery IP z podglądem zdalnym - jakie wybrać w maju 2022?

Monitoring domowy - kamery IP z podglądem zdalnym - jakie wybrać w maju 2022?

Monitoring domowy - kamery IP z podglądem zdalnym - jakie wybrać w maju 2022? Data dodania: 04-05-2022

Monitoring domu to bardzo istotny element ochrony budynku. Jeśli chcesz być bezpieczny warto abyś odpowiednio dopasował kamery do monitoringu domu.

 

alt

 

Zestaw monitoringu składa się z powtarzalnych elementów, które nie muszą być drogie. Mamy do wyboru kilka alternatyw. Nie musimy kupować całego systemu z akcesoriami.

 

1. Kompletny zestaw kamer IP wyposażony jest w rejestrator do monitoringu, dysk twardy przemysłowy, kamery zewnętrzne i wewnętrzne. Jest to najbardziej profesjonalny wariant, chociażby ze względu na czas archiwizacji nagrań. Kamery z rejestratorem pozwolą na bezpieczne przechowywanie materiału na nośniku, który jest w innym miejscu jak kamery. Możemy zastosować również opcję kopii nagrań w chmurze czy na serwerze.


2. Niezależne kamery IP z podglądem zdalnym i wejściem na karty pamięci. Jest to dobre rozwiązane jeśli potrzebujemy małą ilość kamer lub pojedyncze urządzenie przed wejściem do budynku lub w miejscu, gdzie interesuje nas bieżący podgląd i krótki zapis z kamer. Ciekawe rozwiązanie w momencie gdy musimy zwracać uwagę na budżet i zależy nam na mobilności urządzenia. Warto również zaznaczyć, że kamery na kartę pamięci umożliwiają w większości podobne funkcje jak rozwiązania z nagrywarką. Możemy zastosować kamery przewodowe lub bezprzewodowe. Warto aby wybrany przez Ciebie model posiadał wejście na karty pamięci micro SD. W przeciwnym razie kamera będzie służyła tylko do bieżącego podglądu.


3. Kamery solarne z funkcją GSM. Wybierając kamery z własnym zasilaniem, możemy ominąć instalację i kwestie zasilania. Pamiętajmy jednak, że takie urządzenia mogą wymagać częstego doładowania w momencie, gdy dzień jest krótki i mamy mało światła słonecznego. Często kuszący jest brak konieczności stałego łącza i możliwość podłączenia zwykłej karty GSM. Takie rozwiązanie nie zawsze jest stabilne. Pamiętajmy o miejscach odległych lub takich z ograniczonym zasięgiem. Kamery Reolink, które znajdziesz w ofercie Zabezpieczenia Poznań to jedne z niewielu sprawdzonych i przetestowanych rozwiązań, które nie sprawiały problemów. Więcej o kamerach Reolink możecie zobaczyć na naszym kanale Zabezpieczenia Poznań:

 

 

 

Monitoring domowy - różnice między kamerami

 

Na sklepie zabezpieczeniapoznan.pl uszykowaliśmy filtry widoczne po lewej stronie sklepu. Dzięki temu możemy zaznaczyć interesujące nas cechy i w oparciu o najważniejsze, samodzielnie dopasować monitoring.alt
 

 

Dla właściciela budynku, istotna będzie nie tylko rozdzielczość kamery, czy zasięg podczerwieni i kąt widzenia ale również szereg funkcji, ułatwiających pracę urządzeń, zwłaszcza w nocy i bez dodatkowego oświetlenia. Doskonale mogą zobrazować to testy monitoringu na kanale YouTube Zabezpieczenia Poznań. Możemy zobaczyć jakość obrazu z kamer i modeli, które wstępnie nas zainteresowały.

 

Dobry zestaw do monitoringu domu - jakie cechy powinien posiadać

 

Dla użytkownika bardzo przydatny będzie podgląd zdalny z kamer z dowolnego miejsca na świecie. Oznacza to, że będąc na wakacjach, w innym kraju dosłownie z każdego miejsca możemy zarządzać swoim systemem. Może to być nie tylko podgląd bieżący, ale zmiana ustawień lub zgrywanie materiału na wybrany nośnik.

Ciekawą opcją są kamery Acusense z funkcjami sztucznej inteligencji. Dzięki temu możemy powiązać monitoring, który działa na podobnej zasadzie jak system alarmowy. W łatwy sposób ustawimy filtry na wybrane zdarzenia takie jak przekroczenie linii, rozpoznawanie twarzy, zniknięcie obiektu. Oprócz posortowania zdarzeń, pozwala nam to w szybki sposób wyszukać interesujące nas nagrania z konkretnego dnia.

Ważne jest aby skuteczny monitoring domu posiadał podgląd zdalny na telefonie, komputerze czy tablecie. Kamery HIKVISION i monitoring Dahua umożliwia darmową obsługę w języku Polskim. Sama konfiguracja i uruchomienie systemu jest na tyle proste, że nawet użytkownik z podstawową wiedzą o elektronice, nie powinien mieć problemu.

 

zestawy-monitoringu-DO-2MPX

 

zestawy-monitoringu-MONITORINGU-SREDNIOZAAWANSOWANE-DO-4MPX

 

zestawy-monitoringu-MONITORINGU-ZAAWANSOWANE-DO-8MPX

 

Monitoring domu - jaki rejestrator do kamer wybrać?

 

Możemy wybierać rejestrator na 4 kamery, rejestrator na 8 kamer ip, rejestrator na 16 kamer i większe. Mamy do wyboru modele z wbudowanym switchem Poe i modele z oddzielnym switchem. Zasada ogólna działania systemu jest dokładnie taka sama. Sprzęt różni się głównie wygodą pod kątem instalacji. Rejestrator z oddzielnym switchem łączymy jednym przewodem a następnie kamery ip schodzą się bezpośrednio do switcha. Zarówno zasilanie jak i wizja przesyłane są jednym kablem sieciowym, co daje niesamowitą wygodę montażu i konfiguracji. Jeśli oczekujesz długiego zapisu z kamer, Twój monitoring domowy, powinien obsługiwać więcej jak jeden dysk twardy. Jeśli chcemy wydłużyć czas zapisu, możemy wykorzystać nagrywanie tylko po wykryciu ruchu.

 

kamery-wifi-vs-przewod

 

Monitoring domowy - przewodowy czy wifi?

 

Porządny system monitoringu domu może działać przewodowo lub bezprzewodowe. Większe bezpieczeństwo i stabilne działanie zawsze zapewniają kamery łączone kablowo. W momencie, gdy jesteś zmuszony zastosować kamery IP bezprzewodowe, warto abyś pamiętał o ewentualnych przeszkodach, które mogą zakłócać łączność i powodować zrywanie połączenia. Samo działanie kamer, niezależnie od technologii przesyłu jest takie samo. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że ilość modeli kamer wifi dostępnych na rynku jest mocno ograniczona. Producenci nie proponują kamer wifi z funkcjami zaawansowanej analityki, z reguły są to raczej podstawowe modele do ogólnego podglądu na krótszym dystansie. Zestaw do monitoringu IP jeśli ma być solidny i bezawaryjny dobrze aby miał porządne fundamenty. Oczywiście bardzo istotna jest cena monitoringu, pamiętajmy jednak, że monitoring powinien być skuteczny, zwłaszcza w nocy. Mamy tutaj ciekawą propozycję kamer HIKVISION ColorVu. Są to urządzenia, które pozwalają na podgląd doskonałej jakości w przypadku zerowego oświetlenia. Jakość obrazu z kamery ColorVu możesz zobaczyć ponizej:

 

 

 

wifi-kamery-czy-przewod-podsumowanie

 

Podsumowanie - jaki system monitoringu wybrać?

 

Rekomendujemy kontakt ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań lub wybranie naszych gotowych modeli z konfiguratora monitoringu lub skorzystania z filtrów z cechami na sklepie www.zabezpieczeniapoznan.pl. Filtry jak dobrać monitoring powstały w zamyśle ułatwienia samodzielnego dobru zestawu kamer.

Zdajemy sobie sprawę, że nadmiar modeli sprzętu może być ogromny, dlatego serdecznie zapraszamy do kontaktu ze specjalistami, tak aby wspólnie dopasować indywidualny zestaw do monitoring domu. Cały pakiet może być złożony z miksu urządzeń, oznacza to, że kamery możemy dobrać pod konkretne potrzeby i nie wszystkie muszą być jednakowe.

 

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

altaltalt

 
Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu