0
Strona główna » Poradniki » Samodzielna Kamera IP - sposób na tani i funkcjonalny monitoring domu ?

Kategorie

Produkty w promocji

PromocjaZestaw do monitoringu HIKVISION 4MP IP POE ColorVU

Zestaw do monitoringu HIKVISION 4MP IP POE ColorVU

4 799,00 zł4 649,00 zł brutto3 779,67 zł netto
PromocjaCzujka PIR BOSCH Gen2 ISC-BPR2-W12

Czujka PIR BOSCH Gen2 ISC-BPR2-W12

61,50 zł52,99 zł brutto43,08 zł netto
PromocjaHitZestaw do monitoringu IP 4 Kamery 4Mpx IR30m + Switch POE

Zestaw do monitoringu IP 4 Kamery 4Mpx IR30m + Switch POE

2 289,00 zł2 169,00 zł brutto1 763,41 zł netto

Samodzielna Kamera IP - sposób na tani i funkcjonalny monitoring domu ?

Zaawansowany rozwój technologii sprawił, że budowa systemu monitoringu jest bardzo prosta. Jeśli poszukujesz prostego i taniego systemu monitorowania do wyboru masz dwie opcje.

Stworzenie rozbudowanego zestawu kamer z rejestratorem, dyskiem twardym oraz pozostałymi akcesoriami do sprawnego działania systemu.

Kupno samej kamery z opcją zapisu nagrań na karcie pamięci.

Wybierając kamerę nad wejście, do małego lokalu gastronomicznego czy do punktu szybkiej sprzedaży zazwyczaj klienci chcą prostego urządzenia które zapewni funkcję podglądu z telefonu komórkowego oraz zapis obrazu w chmurze lub na karcie pamięci wbudowanej w kamerze.
Poniżej kilka punktów z którymi warto się zapoznać przed wydaniem większych pieniędzy:


1. Jeśli poszukujesz niezależnej kamery, która działa bez rejestratora koniecznie wybieraj kamery cyfrowe IP.

Kamery analogowe i hybrydowe nie pracują niezależnie. Do działania wymagany jest rejestrator z kompletem akcesoriów. Kamery IP pracują samodzielnie bez rejestratora.


2. Obudowa kamery IP.66 - może się przydać.

Zależnie od przeznaczenia postaw na modele ze szczelną obudową. Jeśli kamera montowana jest w obiekcie gastronomicznym to z pewnością gorąca para i temperatura może uszkodzić model z plastikową obudową.


3. Kąt widzenia kamery, ogniskowa znaczy wiele.

Dobieraj ogniskową pod dany obiekt. 2,8mm to szeroki kąt widzenia, im wyższa ogniskowa, tym kąt widzenia będzie węższy. Najpopularniejsze są aktualnie kamery szerokokątne.
Jeśli potrzebny Ci monitoring do domu lub lokalu gastronomicznego, sklepu wybieraj sprawdzone przez wielu klientów modele. Reasumując topowe są modele 2 i 4 megapiksele z ogniskową 2,8mm i zasięgiem do 30 metrów.4. Wbudowany czujnik ruchu w kamerze - dzięki niemu oszczędzisz pamięć a nagrania starczą na dłuższy okres czasu.

Nagrywanie w trybie ciągłym, nagrywanie na ruch lub w określonych godzinach. Warto wybierać kamery ze slotem SD. Modele bez karty pamięci i bez rejestratora to sam podgląd na żywo.
 
alt

5. Podgląd z kamery na telefonie komórkowym - wygoda na którą warto postawić gdy często podróżujesz.

Jest to już właściwie standard. Czyli kamery IP oprócz zapisu w chmurze, na karcie pamięci umożliwiają pełny dostęp do ustawień i podglądu obrazu w trybie na żywo oraz nagrań zapisanych w pamięci urządzenia.

6. Kopuła czy tuba?

Z reguły klienci często do pomieszczeń wewnętrznych lub lokali gastronomicznych wybierają okrągłe kamery kopułowe. W warunkach zewnętrznych doskonale sprawdzają się kamery tubowe. Dodatkowym atutem jest to, że po kamerach tubowych w momencie gdy będą narażone na opady nie będzie ściekała woda jak w przypadku kopułki.
 
alt

7. Co musi zawierać kamera żeby działała?

Kamery IP wymagają tylko zasilacza. Jest to zwykły 12 - voltowy zasilacz który łączony jest do gniazda elektrycznego. Urządzenia wymagają też internetu.
alt

8. Czy kamery IP to kamery przewodowe czy bezprzewodowe?

Kamery IP to oznaczenie kamer internetowych. 95% to urządzenia przewodowe. Kamery IP z kartą pamięci bezprzewodowe zawsze mają w specyfikacji opis "WIFI".


9. Jaki internet potrzebuje do podglądu z kamer?

Dowolny internet, może być mobilny i nie jest wymagane stałe IP. Kamerę możesz skonfigurować w chmurze.


10. Czy do konfiguracji i ustawień kamery potrzebna jest fachowa wiedza?

Kamery IP HIKVISION to bardzo prosta i intuicyjna konfiguracja z którą powinien poradzić sobie nawet kompletny laik. W zestawie ze sprzętem zawsze otrzymasz instrukcję pisaną w sposób prosty i zrozumiały. W razie potrzeby służymy pomocą telefoniczną przy konfiguracji sprzętu.
alt

Powyżej pokazujemy, że stworzenie monitoringu nie musi być drogie. Sam proces doboru sprzętu i konfiguracji urządzeń jest przeznaczony nawet dla osób nie związaną z branżą. W rozsądny sposób możesz chronić swój dobytek niezależnie od miejsca w jakim przebywasz przy okazji mając bezcenne poczucie bezpieczeństwa.

Zapraszamy do kontaktu i przekazywania pytań o sprzęt. Wówczas kolejne artykuły lub live na facebooku będziemy prowadzić tak by jeszcze bardziej ułatwić dobór odpowiednich urządzeń do monitoringu.

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, sprawdź naszą ofertę:Przejdź do strony głównej