Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua od 2014 roku
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Skrzynka na listy z wideodomofonem. Jak dobrze kupić wideofon?

Skrzynka na listy z wideodomofonem. Jak dobrze kupić wideofon?

Data dodania: 22-06-2018
W okresie letnim, klienci bardzo często są na etapie wykończenia swojego domu. Jest to bardzo dobry okres czasu by zamontować wideodomofon.


Przedstawiamy 10 punktów które będą kluczowe przy zakupie. Na początku przedstawiamy skrótowy dobór całego systemu wideodomofonu, a w końcowych punktach podpowiadamy jak dobrać skrzynkę na listy w połączeniu z odpowiednim monitorem.1. Stacja bramowa jednolokatorska czy wielolokatorska.

Tutaj sprawa jest dość prosta. Zależnie od liczby mieszkańców dobierz odpowiedni panel wielolokatorski już na etapie planowania instalacji.
 
alt

2. Montaż natynkowy lub podtynkowy.

Stacja bramowa może być montowana na słupku lub wmurowana podtynkowo. Na poziomie zakupu sprzętu pamiętaj o odpowiednich wymiarach panelu.
altalt3. Sterowanie furtką i bramą.

Sterowanie odbywa się z monitora wideodomofonu. Już na początku zastanów się ile urządzeń będziesz otwierać z poziomu panelu. Większość modeli posiada dwa przekaźniki, dzięki czemu wysterujesz dowolne urządzenia.
 

alt

4. Pamięć monitora.

Większość monitorów posiada funkcję pamięci. Oznacza to,że po wykryciu ruchu z panelu wideodomofon zrobi zdjęcie lub nagra film na karcie pamięci wbudowanej w monitorze.
 alt

5. Stacja bramowa z szyfratorem lub czytnikiem zbliżeniowym?

Odpowiednia stacja bramowa może bardzo ułatwić użytkowanie sprzętu. Możesz wybrać stacje bramową na indywidualny kod, czytnik na karty zbliżeniowe lub linie papilarne. Dobieraj sprzęt zależnie od zastosowania. Funkcja kodu jest bardzo wygodna jeśli zdarza się zapominać o kluczach od furtki.
altalt

6. Skrzynka na listy z wideodomofonem, co to oznacza?

Jest to kompletna nowość na rynku, możesz wybrać stacje bramową w formie skrzynki na listy.  Skrzynka na listy przelotowa posiada wrzutnik na listy oraz zachowuje wszelkie funkcjonalności stacji bramowych z serii profesjonalnej.
alt

7. Jak dobrać skrzynkę na listy do wideodomofonu?

Podobnie jak w standardowych panelach, zwracaj uwagę na wymiary skrzynki. Skrzynka na listy Vidos umożliwia pełne sterowanie systemem, funkcje otwierania kodem. Dodatkowo bardzo estetyczna jest funkcja graweru z numerem domu lub nazwiskiem lokatorów.
alt

8. Instalacja wideodomofonowa? Jakie przewody potrzebuje?

Przyjmijmy, że najpopularniejsza instalacja to skrętka komputerowa UTP. Do większości systemów jest to uniwersalny przewód którym prześlemy zarówno wizję jak i zasilimy rygiel.

Od jakiegoś czasu na rynku można spotkać systemy DUO - jest to instalacja 2-żyłowa. Oznacza to, że do działania wideodomofonu wystarczy instalacja domofonowa. To doskonałe rozwiązanie dla obiektów z istniejącym okablowaniem takich jak wspólnoty mieszkaniowe, bloki. Wówczas zwykła słuchawkę od domofonu wymienisz na sprawnie działający wideodomofon bez wymiany okablowania i dodatkowych kosztów.
alt

9. Jaki monitor do wideodomofonu?

Do systemu możemy podłączyć słuchawki bez wyświetlacza, monitory 4,3 calowe, 7 calowe, 9 calowe i większe. Główne różnice na które zwracaj uwagę to funkcja pamięci, sterowanie ilością urządzeń, funkcja głośnomówiąca, interkom między monitorami, przyciski dotykowe.
alt

10. Co potrzebuje by system był kompletny?

Do pełnego działania systemu potrzebujesz:
  • stacji bramowej
  • zasilacza
  • rygiel
  • monitor
Tutaj możesz zobaczyć przykładowe kompletne zestawy wideodomofonowe wraz ze wszystkimi materiałami montażowymi.
alt

Przedstawiliśmy poniżej krótką listę podstawowych kryteriów o których powinieneś wiedzieć zabierając się za zakup i montaż wideodomofonu.

Jeśli potrzebujesz więcej wiedzy, zachęcamy do kontaktu lub zadawania pytań. W najbliższym czasie możemy stworzyć LIVE na facebooku prowadzony na żywo z najpopularniejszymi pytaniami od klientów i ludzi związanych z instalacją systemów.


 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, sprawdź naszą ofertę:Przejdź do strony głównej
regulamin sklepu internetowego
Zweryfikowany sprzedawca
Twój wybór dotyczący plików cookie na tej stronie.Używamy plików cookie, aby zoptymalizować funkcjonalność witryny i zapewnić najlepszą możliwą obsługę.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu