JESTEŚMY NA YOUTUBE SPRAWDŹ
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Wideodomofon 5tech Verus - jak dobrać idealny model do domu

Wideodomofon 5tech Verus - jak dobrać idealny model do domu

Wideodomofon 5tech Verus - jak dobrać idealny model do domu Data dodania: 23-05-2022

Wideodomofon-5tech-verus

 

Stojąc przed wyborem wideodomofonu, możemy natknąć się na sporą ilość dostępnych rozwiązań. Różnice między modelami, mogą być znaczące. W poniższym artykule, chcemy chociaż w podstawowym stopniu ułatwić dobór odpowiedniego urządzenia dla domu czy firmy.

 

okablowanie-wideodomofonu-5tech

Okablowanie wideodomofonu

 

1) Podłączenie po przewodzie sieciowym typu skrętka komputerowa

Istnieje możliwość podłączenia po przewodzie typu ethernet, jednocześnie jest to najczęściej wybierane okablowanie. Warto dodać, że przewód UTP jest na tyle uniwersalny, że możemy podłączyć na nim niemal wszystkie dostępne wideodomofony na rynku. Na szczególną uwagę zasługuje wideodomofon 5tech Verus, które posiada szereg funkcjonalności, znacząco ułatwiających codzienne użytkowanie. Postaramy się o tym napisać w dalszej części artykułu.

2) Przewód domofonowy - 2 żyłowy

Jeśli posiadasz ten typ okablowania, masz do wyboru wideodomofony dwużyłowe. Producenci wprowadzi takie modele, dla osób, które wcześniej posiadały zwykły domofon, następnie chcą go wymienić i zamontować bardziej rozbudowany wideodomofon. Instalacja dwużyłowa daje dość mały wybór rozwiązań, jednak systemy duo są cały czas rozbudowywane.

3 ) Wideodomofon 5tech Verus z funkcjami WiFi

Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają określoną ilość wolnych żył. Musimy pamiętać, że wideodomofony wifi, posiadają ograniczony realny zasięg. Sama stacja zewnętrzna wideodomofonu będzie komunikować się z urządzeniem serwującym sygnał sieciowy w budynku. Pamiętajmy aby możliwie unikać grubych murów, pomiędzy urządzeniami.

4 ) Instalacja czterożyłowa 4 żyły

Jest to kolejna dość uniwersalna instalacja, dodatkowym atutem będzie to, że jeśli posiadasz przewód sieciowy 8 żyłowy, to wolne przewody możesz wykorzystać do zasilenia elektrozaczepu.

 

Wideodomofony-skład-zestawu

Wideodomofony - skład zestawu

 

Wideodomofon to wbrew pozorom bardzo prosty system składający się z kilku elementów takich jak:

 

1) Wewnętrzny monitor sterujący LCD, dzięki czemu w domu otrzymujemy pełne centrum dowodzenia systemem. Odpowiednio wykorzystując monitor wideodomofonu, możemy uzyskać podgląd z kamer CCTV, lub otworzyć furtkę, bramę, czy przejrzeć nagrania zapisane w pamięci karty SD.

2) Stacja bramowa, występuje w wielu wariantach, oznacza to, że możemy wybrać model montowany podtynkowo lub natynkowo. Na rynku występują również takie urządzenia jak skrzynka na listy z wideodomfonem. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które spełnia wszystkie funkcjonalności wideodomofonu a do tego wygląda bardzo okazale i solidnie, tworząc wizytówkę budynku. Skrzynka na listy z wideodomofonem to również odpowiednia klasa szczelności ip65, dzięki czemu urządzenie jest odporne na warunki atmosferyczne. Odpowiednio dopasowana stacja bramowa, to również właściwie dopasowany kąt widzenia stacji bramowych. Dzięki temu montując sprzęt na odpowiedniej wysokości, uzyskamy możliwie najlepszy podgląd.

Wybór odpowiednich stacji bramowych, może pozwolić na obsługę kart i breloków, dzięki czemu użytkowanie urządzenia jest wygodne i szybkie.

3) Elementy zasilające urządzenie, czyli switch lub zasilacz na szynę DIN. Dzięki temu okablowanie schodzi się w jednym miejscu i bezproblemowo zasilamy wszystkie urządzenia w obrębie danego systemu.

4) Karty i breloki zbliżeniowe, dzięki którym obsługa wideodomofonu jest wygodna i sprawna.

5) Wybierając gotowy zestaw wideodomofonowy, w komplecie otrzymujemy zazwyczaj wszystkie niezbędne przewody montażowe, i zestaw montażowy monitora, dzięki czemu zestaw jest kompletny i gotowy do samodzielnego montażu.

 

wideodomofon-na-telefon

Wideodomofon na telefon - jakie funkcje dodatkowe posiada

 

Solidny i nowoczesny wideodomofon 5tech, posiada szereg udogodnień pośród których warto wymienić:

 

1) Sterowanie furtka i brama, oznacza to, że zarówno monitor sterujący LCD, jak i aplikacja na telefon umożliwi otwarcie dwóch przekaźników.

2) Możliwość wykonania zdjęć i filmów wideo. Osoba dzwoniąca po wybraniu przycisku, zostanie zarejestrowana w pamięci urządzenia. Wideodomofony z pamięcią, to bardzo przydatne urządzenia pełniące w pewnym sensie element ochrony budynku.

3) Podłączenie dodatkowych kamer CCTV, dzięki czemu wideodomofon możemy rozbudować o system monitoringu. Musimy jednocześnie pamiętać, że wideodomofon nigdy nie będzie rejestratorem do kamer i niezależnym systemem z dużą pamięcią. Jest to element w obrębie jednej instalacji, jednak nie zastąpi on zestawu monitoringu. Warto wybierać kamery o rozdzielczości 2 MPx. Zapewnią wystarczającą jakość na monitorze wideodmofou, są również doskonałym wyborem ceny do jakości w obrębie systemu wideodomofonu.

4) Funkcja komunikacji głosowej, między monitorami w budynku czyli interkom. Dzięki temu jeśli posiadasz piętrowy budynek, domownicy mogą rozmawiać między sobą w wygodny sposób.

5) Detekcja ruchu stacji zewnętrznej, dzięki czemu osoby wybierające numer będą rejestrowane w pamięci urządzenia.

6) Podświetlenie nocne ze stacji bramowej. Oznacza to, że stacja będzie rejestrowała osoby zarówno w dzień jak i w nocy.

7) Korzystanie z funkcji przekierowania rozmów i darmowej aplikacji na telefon. Jest to bardzo istotny element, szczególnie wpływający na wygodę użytkowania.

 

Bledy-przy-wyborze-wideodomofonu

Błędy przy wyborze wideodomofonu

 

1) Za nisko lub za wysoko zamontowana stacja bramowa. Zwracajmy uwagę na kąt widzenia urządzenia. Jeśli wybierzesz wideodomofon z wąskim kątem widzenia i zamontujesz go zbyt nisko, nie zobaczysz sylwetki osoby, i sam montaż mija się z celem.

2) Niedostosowanie ogrodzenia do kasety wideodomofonu. Jest to częsty błąd, wybierając stacje bramowe podtynkowe, musimy odpowiednio dopasować nie tylko kolor ale wymiary i głębokość.

3) Złe okablowanie. Często klienci nie wiedzą, jakie posiadają przewody montażowe, następnie po zakupie okazuje się, że nie pasują do instalacji. Warto przeczytać ten post, lub odezwać się do specjalistów z firmy Zabezpieczenia Poznań i wspólnie dopasować system.

4) Kompletna ciemność wokół budynku. Jeśli oczekujemy, że prosta stacja zewnętrzna zapewni doskonałe doświetlenie i zastąpi monitoring domowy, możemy być w błędzie. Jeśli posiadasz ciemną posesję, warto aby dopasować solidne kamery wspomagające pracę urządzenia lub zastosować podświetlenie nocne led ir, podczerwień jako dodatek.

5) Niewygodne zamontowanie monitora, zbyt daleko od miejsca, w którym spędzamy większość czasu. Powoduje to, że dojście do monitora i otwieranie zamka, zajmuje sporo czasu i jest zwyczajnie niewygodne i czasochłonne.

6) Brak dodatkowego przycisku wyjścia w razie awarii. Warto go zastosować, w momencie jeśli zdarzają się przerwy w zasilaniu. Przycisk może być zasilony niezależnie, podtrzymany zasilaniem awaryjnym. W przeciwnym razie możemy mieć kłopoty z wejściem do własnego domu.

7) Kierowanie się tylko walorami estetycznymi. Warto aby Wideodomofon był nie tylko ładny ale posiadał szereg elementów, wpływających na jego funkcjonalność. Szczególnie rekomendujemy obsługę na telefon i opcję otwierania zamka za pomocą kodu lub czytnika zbliżeniowego lub odcisku palca.

 

Jaki-wideodomofon-kupić

 

Jaki wideodomofon kupić / zestaw wideodomofonowy

 

Szczególnie polecamy wideodomofon 5tech Verus. Poniżej możecie zobaczyć nasze gotowe zestawy, składające się z topowych modeli, z których większość funkcjonalności o których pisaliśmy powyżej zostaje spełniona.

 

Zestawy-wideodomofonów

 

 

Zachęcamy również do kontaktu, celem darmowej wyceny wideodomofonu i obejrzenia naszego wideo odnośnie doboru urządzeń.

 

 

 

 

Tak oceniają nas klienci w popularnych serwisach internetowych

 

Dokładamy wszelkich starań, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Wasza opinia jest dla nas bardzo ważna. Nieustannie pracujemy nad udoskonaleniem procesu składania i realizacji zamówienia, aby spełnić najwyższe standardy obsługi klienta.

 

altaltalt
Przeczytaj również

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu