JESTEŚMY NA YOUTUBE SPRAWDŹ
Szukaj
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Monitoring całodobowy - jaką kamerę nocną wybrać do obserwacji?

Monitoring całodobowy - jaką kamerę nocną wybrać do obserwacji?

Monitoring całodobowy - jaką kamerę nocną wybrać do obserwacji? Data dodania: 14-12-2021

monitoring w nocy


Odpowiednio dobrana kamera do monitoringu w nocy, to częsty element zapytań od klientów. Jakie cechy powinien posiadać skuteczny monitoring domu lub firmy?

 

Kamery przemysłowe możemy dobierać przykładowo ze względu na typ obudowy, zasięg dzień/noc, rozdzielczość, oraz szereg funkcji wspomagających jej pracę. Zagłębiając się w parametry techniczne, często możemy zostać przytłoczeni nadmiarem informacji i symboli, które będą niezrozumiałe dla laika. 

 

Zatem na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli zależy nam na monitoringu zarówno w dzień jak i w nocy?


Kamery na podczerwień

 

Mamy do wyboru kamery z wbudowanym promiennikiem IR oraz doświetleniem LED. W starszych modelach, w kamerach stosowano diody dookoła obiektywu, w nowszych natomiast zauważymy popularne doświetlenie LED lub EXIR. Często pojawiają się pytania, czy dwie diody nie będą doświetlać słabiej jak pojedyncze diody, których było kilkanaście?

Nic bardziej mylnego, najnowsze kamery nocne Hikvision COLORVU lub Dahua Full Color to urządzenia przeznaczone szczególnie dla miejsc w których jest całkowita ciemność i brak oświetlenia pomocniczego. Z parametrów, które wpływają na jakość monitoringu w nocy, możemy zarekomendować: 

 

 

Parametry wskazane dla kamer nocnych

 

Czułość w kamerach, najlepsze modele posiadają czułość na poziomie 0.002lux. Jest to cecha istotna, szczególnie jeśli w budynku lub jego obrębie posiadamy znikome oświetlenie dodatkowe.

  • WDR 120DB - jest to funkcja, która szczególnie pomaga w mocno zacienionych lub kontrastowych sceneriach oraz w miejscach, gdzie światło zmienia się dynamicznie.
  • HLC,BLC - to funkcje, dzięki którym wjeżdżające pojazdy lub latarka, nie będą oślepiały kamery w momencie skierowania światła w jej kierunku promieni świetlnych.

 

Zapis obrazu z kamer

 

Wybierając optymalny zestaw, otrzymujemy możliwość zapisu obrazu na dysku w rejestratorze lub karcie pamięci w kamerze. Jeśli zależy nam na długim czasie archiwizacji nagrań, polecamy rejestrator z zamontowanym dyskiem twardym. Sam zapis na karcie pamięci, jest ograniczeniem ze względu na maksymalną pojemność kart microSD. Starcza zaledwie na kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin ciągłego zapisu.

 

 

Wybrane modele kamer, umożliwiają inteligentną detekcję ruchu z filtrowaniem alarmów na podstawie zdarzeń. Zestawy Hikvision Acusnese, pozwolą na sporą oszczędność miejsca na dysku. W każdym momencie możemy przejrzeć nagrania na podstawie filtrowania zdarzeń. Dodatkowym atutem analityki obrazu, jest możliwość szybszego przeszukiwania interesującego nas materiału. Nie ma wówczas potrzeby przeglądania wszystkich nagrań minuta po minucie. Wszystko zrobimy w wygodny sposób przeglądając pasek zdarzeń.

 

Analityka-obrazu-acusense

 

Co oznacza analityka obrazu w kamerach?

 

Jest to przyszłość monitoringu, kamery dziś nie są jedynie urządzeniami rejestrującymi obraz z obiektu, czy umożliwiającymi podgląd zdalny.

Aktualnie z analityką obrazu, kojarzone jest między innymi;

  • wykrywanie pojazdów,
  • wykrywanie twarzy,
  • wykrywanie zwierząt,
  • przekroczenie linii,
  • funkcje śledzenie obiektów (autotracking - kamery obrotowe PTZ),
  • warunki pogodowe,
  • rozpoznawanie i czytanie tablic rejestracyjnych.

Co zrobimy z rozdysponowanym materiałem tak naprawdę jest w rękach naszej kreatywności. Wielu klientów, zrobiło z analityki spory użytek, poprawiając wydajność i niezgodności w firmie. Jest to inwestycja, która może się szybko zwrócić.

 

darkfighter-ColorVu


Kamery nocne dla szczególnie wymagających - jakie urządzenia są godne uwagi?

 

Szczególnie możemy zarekomendować kamery IP Hikvision Darkfighter. Kamery z tej serii są w stanie obserwować dany teren, bez dodatkowego oświetlenia. Najczęściej urządzenia posiadają na obiektywach powłokę antyrefleksyjną, która pomaga z rozpraszaniem światła w trudnych pogodowo warunkach. Kamery mogą rejestrować obraz, z którymi standardowe modele, mogą mieć znaczne problemy. Hikvision Darkfighter, umożliwia doskonałą jakość zarówno w dzień jak i w nocy. Dla urządzeń nie jest też problemem intensywne światło kierowane w kierunku obiektywu kamery. 

 

 

Hikvision ColorVU - monitoring nocny w kolorze. W kamerach zrezygnowano z tradycyjnego promiennika podczerwieni IR. Dzięki temu urządzenia posiadają diody barwy ciepłej, co oznacza perfekcyjny monitoring w nocy. Powyższe serie są przeznaczone zarówno dla obiektów przemysłowych jak i do monitoringu domu lub firmy. Modele Hikvision ColorVu różnią się między sobą rozdzielczością, obudową, zasięgiem i analityką obrazu.

 


 

 

Jak dodatkowo zabezpieczyć dom w nocy?

Kamery IP Dahua i Hikvision, umożliwiają w większości możliwość wysyłania zrzutów ekranu na maila po wykryciu ruchu. Oznacza to, że ustawiając dany adres mailowy do powiadomień w telefonie komórkowym, otrzymujesz praktycznie całodobową ochronę CCTV z funkcjami alarmowymi. Jest to szczególnie istotne, jeśli sporo podróżujesz.
 

alt

 

Czy kamery poza nagrywaniem w nocy, mogą mi się przydać do czegoś jeszcze?

Aktualnie oprócz zapisu nocnego, zależnie od posiadanego obiektu, możesz wykorzystać swój system w dowolnie zdefiniowany przez siebie sposób. Pomysłów jest naprawdę wiele. 

Jeśli posiadasz sklep, możesz ustawić mapy cieplne, aby zobaczyć gdzie w budynku jest największa rotacja towaru, które miejsca cieszą się szczególną uwagą. Dzięki takiej prostej analityce, będziesz wiedział w którym miejscu rozlokować dany towar.

Jeśli posiadasz firmę, pracownicy często się spóźniają, możesz ustawić kamery z rozpoznawaniem twarzy i stworzyć raporty, wysyłania zrzutów ekranu z godzinami wejść poszczególnych osób.

Posiadając firmę logistyczną, możesz ustawić przekroczenie linii, dzięki czemu dowiesz się więcej na temat rozlokowania lub znikania danego produktu z regałów magazynowych. Samo filtrowanie nagrań może być bardzo wygodne, dzięki czemu szybko przejrzysz materiał na podstawie zdarzeń.

 

Tak naprawdę dziś systemy CCTV, kojarzone są z narzędziami nie tylko pełniącymi funkcje ochrony, ale również ułatwiających pracę przedsiębiorstwa i pomagającym lepiej organizować procesy logistyczne.

 

 

alt

 

Podsumowanie - jakie urządzenia do monitoringu wybierać?

 

Każdy budynek i obiekt, rządzi się swoimi prawami. Zapraszamy do kontaktu, wówczas możemy wspólnie uniknąć kosztownych błędów na poziomie doboru urządzeń. Wybierając monitoring, warto również spojrzeć kawałek do przodu. Odpowiedzmy sobie na pytanie, jak system będzie wyglądał za kilka miesięcy lub lat. Monitoring można rozbudowywać o kolejne urządzenia lub dodatkowe kamery. Warto aby wybrać odpowiedni rejestrator do monitoringu z zapasem wejść pod kamery. Każdy zestaw umożliwia dobraniu różnego rodzaju kamer w obrębie jednego systemu. Możemy zrobić część kamer mocniejszych, część podstawowych. Podsumowując rekomendujemy kontakt ze specjalistami z firmy Zabezpieczenia Poznań. Dzięki temu możemy oszczędzić czas i mieć pewność, że wskazane modele będą nowościami z cennika i modelami przetestowanymi przez nas i sprawdzonymi nie tylko na papierze.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu