0
Strona główna » Poradniki » Monitoring który wspomaga sprzedaż w sklepie?
KategorieProducenci

Opinie o produktach

Monitoring który wspomaga sprzedaż w sklepie?

Koniecznością w centrach handlowych stało się wyposażenie sklepów w inteligentne kamery i rejestratory CCTV.

Za pomocą systemu monitoringu właściciel może dowiedzieć się o tym,ile osób przekroczyło próg sklepu.Zastosowanie właściwych kamer ip pozwala także określić profil klientów odwiedzających obiekt,uzyskanie informacji które półki cieszą się największym zainteresowaniem.

Wszystko to zwiększa efektywne oddziaływanie na personel oraz korzystnie wpływa na podejmowanie i planowanie decyzji związanych ze stanem towarów na magazynie.

Precyzyjne zliczenie z kamer może stanowić punkt odniesienia do podejmowania odpowiednich działań sprzedażowych.

Technologia zliczania osób to tylko jedna z wielu zastosowanych przez firmę Hikvision. Jest to system na wzór oka ludzkiego który potrafi rozpoznać wysokość obiektów dzięki czemu wykrywając określony wzrost człowieka nie będzie mylił go z przedmiotami takimi jak wózek sklepowy co sprawdzi się w przypadku śledzenia obiektów.

Technologia ta skutecznie zapobiega również ponownemu naliczaniu tych samych osób poruszających się po sklepie oraz unika zaliczania przedmiotów jako wizyt w sklepie.

Kolejna bardzo przydatna funkcja to tworzenie map cieplnych z kamer.Pozwala poznać zachowania i preferencje klientów w sklepie oraz wyświetlać statystyki natężenia w czasie i przestrzeni w różnych kolorach obszarów najczęściej i najrzadziej odwiedzanych przez klientów.

Niewątpliwą korzyścią wynikającą z zastosowania w rejestratorach NVR i kamerach IP sztucznej inteligencji jest możliwość rozpoznawania twarzy,płci a nawet wieku.

Inteligentny rejestrator sieciowy IP na podstawie algorytmów buduje model danych który rozpoznaje i porównuje twarze.Rozwiązanie to umożliwia integrację z systemami alarmowymi,kontrolą dostępu,tworzy listę klientów z czarnej listy oraz klientów VIP.

Podsumowując możemy zauważyć,że systemy kamer ip VCA Hikvision mogą znacząco wpłynąć zarówno na bezpieczeństwo jak i osiągnięcie lepszych wyników w sprzedaży.

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, przejrzysz naszą ofertę:


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Poradniki