Szukaj
Kontakt
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » HIK-CONNECT Hikvision - konfiguracja podglądu z kamer

HIK-CONNECT Hikvision - konfiguracja podglądu z kamer

Data dodania: 14-01-2019
Podgląd z kamer przez internet to jedna z najważniejszych cech, które definiują solidny zestaw kamer do monitoringu.

W dzisiejszych czasach kluczowa jest łatwa obsługa systemu, szybka konfiguracja sprzętu oraz prosta obsługa oprogramowania.


Producenci coraz częściej umożliwiają zdalny dostęp do systemu z chmury sieciowej. Jest to rozwiązanie które pozwala w łatwy sposób samodzielnie skonfigurować zdalny dostęp do kamer.


Producent HIKVISION wprowadził chmurę, którą możemy aktywować już w kilku prostych krokach:1. Konfiguracja kamery IP, oraz jej aktywacja. Wpisujemy w przeglądarkę domyślne numery IP kamery i przy pierwszym uruchomieniu tworzymy własne hasło dostępu do urządzenia. Numery IP kamery zazwyczaj są na kartoniku z kamerą.


2. W ustawieniach kamery wchodzimy w zaawansowane/konfiguracja/Platform ACCESS i zaznaczamy opcję P2P.


 
 
alt3. Status rejestracji pokazuje, czy kamera jest połączona - online.

 
alt


4. Rejestracja konta w chmurze HIKVISION znajduje się pod adresem: http://www.ezvizlife.com/ klikając: „Cloud Sign In” - po przekierowaniu na stronę logowania wybieramy "Register".

 
alt5. Chmura Hikvision prosi nas o dane:
  • Wprowadzenie naszej, nowej, nazwy użytkownika, ustanowienie hasła, wskazanie kraju oraz podanie adresu e-mail.
  • Przed przejściem do kolejnego punktu należy również przepisać poprawnie kod weryfikacyjny oraz oświadczyć, że zapoznaliśmy się z regulaminem usługi („I Agree”).
  • Następnie klikamy „Next”.
  • Kolejnym krokiem jest wpisanie kodu potwierdzającego który został wysłany na nasz adres e-mail.

Aby przejść do strony logowania klikamy „Login”. Następnie wpisać należy naszą nazwę użytkownika i hasło – po czym zatwierdzamy wybór „Login”.

 

alt6. Będąc zalogowanym na naszym koncie:

klikamy na + ADD NOW - czyli dodanie nowego urządzenia czyli kolejno : „System Management” > „Device Management” > „Add Device”.


 

alt7. Uwaga ważne! Jeśli kamera jest w tej samej sieci lokalnej co nasz komputer to zostanie automatycznie wyszukana i przygotowana do dodania.


8. W sytuacji gdy kamera nie została automatycznie wyszukana należy przejść do zakładki „Add by Serial No.” (Rys.9.), a następnie wprowadzić numer seryjny urządzenia (w polu „Input the serial No.” – po wpisaniu numeru klikamy „Search”.

Numer seryjny jest 9 cyfrowym, unikalnym numerem. Znajduje się na kamerze, a także po zalogowaniu do kamery – panel „Konfiguracja” > „Konfiguracja zaawansowana” > „System”.

 

alt9. Kolejnym krokiem jest już dodanie kamery. W tym celu klikamy na wyszukaną kamerę – zostanie otwarte okno weryfikacji z prośbą o podanie kodu weryfikacji (Verification Code). Po wprowadzeniu kodu klikamy „Ok .

Kod weryfikacyjny znajduje się na tablicy znamionowej (nalepka na kamerze). W przypadku rejestratorów DVR  i NVR kod również znajdziemy na nalepce. Jeżeli nie mamy do niej dostępu (np. rejestrator jest już zamontowany w szafie rack) to kod odczytamy z menu (Menu główne > Ustawienia > Sieć > Dostęp do platformy).


 

alt10. Jeżeli kamera nie ma przydzielonego kodu weryfikacji (starsze modele) to w polu „Device Verification Code” należy wprowadzić ciąg „ABCDEF”.

 

alt
 


Kolejnym krokiem jest ustanowienie hasła do kamery. Od tej pory nasze zdjęcia i pliki wideo wykonane przez usługę Ezviz będą szyfrowane – do otworzenia pliku potrzebne będzie hasło.

Domyślnym hasłem jest kod weryfikacyjny wpisany w puncie numer 6.  W polu „Old Password” wpisujemy więc raz jeszcze kod weryfikacyjny (lub ABCDEF w sytuacji gdy kod nie był podany). Następnie w polu „New Password” wprowadzamy nowe hasło i powtarzamy je w polu „Confirm Password”. Zatwierdzamy klikając „Ok”.

 

altJeśli wszystko zostało skonfigurowane poprawnie, możesz się cofnąć do strony głównej HOME PAGE i w pełni korzystać z funkcjonalności monitoringu IP oraz cieszyć się poprawnym wykonaniem swojej pierwszej owocnej konfiguracji.

Aplikacja mobilna Hikvision do pobrania tutaj: KLIKNIJ TUTAJ!

Jeżeli spodobał Ci się wpis, sprawdź naszą ofertę:


 


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu