0
Strona główna » Poradniki » Ranking wideodomofonów - TOP 6

Kategorie

Ranking wideodomofonów - TOP 6

Ranking wideodomofonów - TOP 6

Wideodomofony to idealne urządzenia do mieszkań i domów, dzięki którym domownicy będą czuli się bezpiecznie. Wideodomofon pozwala kontrolować osoby, które chcą wejść na naszą posesję. Urządzenie pozwala na komunikację dźwiękową z osobą, która chce wejść do budynku oraz przekazuje obraz z kamery. W poniższym artykule przedstawimy ranking najlepszych wideodomofonów w 2020 roku oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez klientów.
 

Ranking wideodomofonów - Top 6

   

  Wideodomofon co to za urządzenie?

   

  Wideodomofon to urządzenie, które pozwala na komunikację z osobą, która chce wejść do naszego budynku lub na naszą posesję. Wideodomofony udostępniają nie tylko dźwięk, ale i również obraz. Zestaw najczęściej składa się ze stacji bramowej, która posiada kamerę i jest montowana przy wejściu do budynku lub przy wjeździe na posesję oraz z monitora, który montowany jest w mieszkaniu. Wideodomofon pozwala nam z dokładnością przyjrzeć się osobie, która znajduje się za furtką lub bramą. Z mieszkania możemy sterować wideodomofonem i sterować opcją otwarcia drzwi, furtki czy bramy. Takie urządzenie stanowi podstawę wyposażenia każdego mieszkania oraz domu, ponieważ zapewnia ono niezwykłe bezpieczeństwo mienia oraz domowników. Wideodomofon z kamerą to nowoczesne rozwiązanie, które pozwoli monitorować nasze mienie przed niepożądanymi osobami.   

  Jak działa wideodomofon?

   

  Wideodomofon działa jak domofon z tym że dodatkowo przesyła obraz. Dźwięk przesyłany jest dwukierunkowo - czyli osoba, która znajduje się przed budynkiem słyszy domownika oraz domownik słyszy osobę, która znajduje się przed wideodomofonem. Natomiast obraz przesyłany jest jednokierunkowo - czyli domownicy mogą oglądać to co znajduje się na zewnątrz, natomiast osoba znajdująca się przed wideodomofonem nie widzi co się dzieje w budynku. Wideodomofon pozwala nam sprawdzić kto znajduje się przed naszą posesją, przeprowadzić z naszym gościem komunikację dźwiękową, zobaczyć obraz z kamery oraz otworzyć drzwi, furtkę czy bramę.

   

  Ranking wideodomofonów 2020 - Top 6

  1. Wideodomofon Hikvision IP ze stacją bramową DS-KV8113-WME1
  2. Wideodomofon Hikvision IP ze stacją bramową DS-KV6113-WPE1
  3. Wideodomofon Hikvision IP ze stacją bramową DS-KV6113-WPE1 z białym monitorem 
  4. Wideodomofon Vidos M690W/S20DA
  5. Wideodomofon Hikvision IP ze stacją bramową DS-KV8113-WME1 i białym monitorem 
  6. Wideodomofon Vidos M670B / S50D

   

  Wideodomofon bezprzewodowy - cechy, zalety i wady

   

  Wideodomofon Wifi to idealne rozwiązanie dla posesji, w których nie ma możliwości poprowadzenia kabli. Często klienci posiadają już wykończony podjazd i nie chcą bawić się w następne remonty. Dlatego wybierają wideodomofon IP, który podłączony jest do sieci komputerowej. Zaletą takiego bezprzewodowego wideodomofonu jest możliwość zarządzania za pomocą smartfona. Wideodomofon bez kabli posiada specjalną aplikację mobilną, która umożliwia podgląd obrazu z kamery wideodomofonu w czasie rzeczywistym na telefonie, odtwarzanie nagrań i powiadomień, sterowanie furtką oraz prowadzenie rozmów z osobą dzwoniąca w każdym miejscu na świecie. Aplikacja mobilna wymaga dostępu do Internetu.

   

  Wideodomofon przewodowy - cechy, zalety i wady
   

  Wideodomofon po kablach to pewne i bezawaryjne rozwiązanie. Natomiast należy liczyć się z koniecznością poprowadzenia kabli w ogrodzeniu oraz w domu. Jest to idealna propozycja dla klientów, którzy są w trakcie budowy lub remontu posesji. Zaleca się wybór wideodomofonów przewodowych, ponieważ wideodomofony bezprzewodowe mają często problemy z zasięgiem.

   

  Na jakiej wysokości zamontować wideodomofon?

   

  Na jakiej wysokości zamontować wideodomofon?
   

  Stacja bramowa, czyli panel zewnętrzny wideodomofonu najczęściej montowany jest na wysokości ok. 1,6m. Montowanie wideodomofonu nie będzie miało sensu, jeśli umieszczony zostanie poniżej wskazanej wysokości. Panel zewnętrzny ma za zadanie pokazać domownikom obraz osoby, która znajduje się przed ich posesją. Dlatego wysokość ok. 1,6m to idealna propozycja, dzięki której domownicy będą widzieć twarz gościa.

   

  Gdzie kupić wideodomofon?
   

  Wideodomofony są powszechnie dostępne w sklepach branżowych, które zajmują się monitoringiem. Takie urządzenia można zakupić również w serwisie Allegro oraz w sklepach internetowych. W obecnych czasach monitoring domu, jak i wideodomofony można również znaleźć w supermarketach i sklepach budowlanych z akcesoriami do wyposażenia domu. Natomiast warto zwrócić się z pomocą do firm, które zajmują się monitoringiem już od wielu lat, jak np. sklep internetowy www.zabezpieczeniapoznan.pl. W tym sklepie można znaleźć zarówno wideodomofon z aplikacją na telefon, jak i starsze modele. Wykwalifikowani pracownicy pomogą wybrać najlepszy wideodomofon dla najbardziej wymagających klientów.

   

  Wideodomofon ile kosztuje?
   

  Wideodomofony najwyższej generacji i wysokiej jakości można zakupić w przedziale cenowym 1200-1700 zł. Ceny takich urządzeń różnią się też w zależności od tego, czy jest to wideodomofon bezprzewodowy czy przewodowy. Wyróżnikiem cenowym jest również funkcja domu jednorodzinnego czy wielorodzinnego. Dodatkowo im lepsze właściwości kamery w panelu zewnętrznym np. rozdzielczość, kąt nagrywania, podświetlenie czy widoczność w nocy tym większa cena. Tak samo cena wzrasta np. przy lepszej matrycy monitora.   

  Wideodomofon jak podłączyć?
   

  Podłączenie wideodomofonu nie wymaga dużej znajomości sprzętu. Instrukcje oraz tutoriale można znaleźć w sieci lub na stronach producentów. Natomiast zamontowanie wideodomofonu wymaga większej pracy. Najlepiej jest zatrudnić firmę monterską, która w wykwalifikowany sposób zamontuje i podłączy każdy wideodomofon, czy to jest przewodowy czy bezprzewodowy.

   

  Najlepsze wideodomofony - ranking

   

  1. Wideodomofon Hikvision IP ze stacją bramową DS-KV8113-WME1 


   

  Jest to jednorodzinny zestaw wideodomofonowy IP marki Hikvision. To świetne rozwiązanie dla klientów poszukujących nowoczesnych i designerskich rozwiązań dla systemów kontroli wejścia na teren posesji. W zestawie znajduje się monitor DS-KH6320-WTE1, który pozwala na komunikację z zewnętrzną stacją bramową, przekierowanie połączeń na telefon (w aplikacji) oraz wyświetlanie obrazu z kamery panelu zewnętrznego, a także obrazu z systemu monitoringu IP. Stacja bramowa posiada kąt nagrywania 129 stopni, podświetlenie LED, 4 wejścia alarmowe oraz funkcje obrazu: BLC, DNR, True WDR.

   

  W skład zestawu wchodzi:

   

  • Stacja bramowa z kamerą 2 Mpx FullHD oraz czytnikiem zbliżeniowym, umożliwiająca komunikację głosową oraz otwarcie bramy za pomocą karty lub breloka

  • Monitora wewnętrznego z 7-calowa matryca TFT 1024x600p, umożliwiającego sterowanie otwarciem bramy, podgląd obrazu z kamery oraz zdalnym dostępem poprzez aplikację na smartfonie

  • Karta microSD 32 Gb do prowadzenia zapisu nagrań wideodomofonu w przypadku naszej nieobecności

  • Switch PoE do połączenia zestawu za pomocą przewodu UTP

  • 3x Breloki zbliżeniowe do otwierania zamka poprzez zbliżenie do czytnika w panelu bramowym.

   

  2. Wideodomofon Hikvision IP ze stacją bramową DS-KV6113-WPE1 


   

  Jednorodzinny zestaw wideodomofonowy IP marki Hikvision w zestawie z białym monitorem. Urządzenia znajdujące się w zestawe można połączyć bezprzewodowo - przez wifi i zasilanie lokalne oraz przewodowo - przez switch PoE i przewód typu skrętka. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają możliwość okablowania wideodomofonu oraz dla tych osób, które nie mają takiej możliwości. W zestawie znajduje się wysokiej jakości monitor DS-KH6320-WTE1-W, który posiada system operacyjny Linux oraz menu w języku polskim.

   

  W skład zestawu wchodzi:

  • Stacja bramowa z kamerą 2 Mpx FullHD oraz czytnikiem zbliżeniowym, umożliwiająca komunikację głosową oraz otwarcie bramy za pomocą karty lub breloka

  • Monitora wewnętrznego z 7-calową matrycą TFT 1024x600p, umożliwiającego sterowanie otwarciem bramy, podgląd obrazu z kamery oraz zdalnym dostępem poprzez aplikację na smartfonie

  • Karta microSD 32 Gb do prowadzenia zapisu nagrań wideodomofonu w przypadku naszej nieobecności

  • 3x Breloki zbliżeniowe do otwierania zamka poprzez zbliżenie do czytnika w panelu bramowym.

   

  3. Wideodomofon Hikvision IP ze stacją bramową DS-KV6113-WPE1 z białym monitorem   

  Taki zestaw wideodomofonowy dedykowany jest dla domów jednorodzinnych. Tak jak poprzednie propozycje mogą być obsługiwane przez mobilną aplikację Hik-Connect. Aplikacja pozwala na zdalny podgląd obrazu z kamery wideodomofonu w czasie rzeczywistym, odtwarzanie nagrań i powiadomień, prowadzenie rozmów z osobą dzwoniącą, sterowanie wejściem, zapis historii zdarzeń w obrębie systemu.

   

  W skład zestawu wchodzi:

  • Stacja bramowa z kamerą 2 Mpx FullHD, kątem widzenia 144° oraz czytnikiem zbliżeniowym, umożliwiająca komunikację głosową oraz otwarcie bramy za pomocą karty lub breloka

  • Monitora wewnętrznego, umożliwiającego sterowanie otwarciem bramy, podgląd obrazu z kamery oraz zdalnym dostępem poprzez aplikację na smartfonie

  • Karta microSD 32 Gb do prowadzenia zapisu nagrań wideodomofonu w przypadku naszej nieobecności

  • 3x Breloki zbliżeniowe do otwierania zamka poprzez zbliżenie do czytnika w panelu bramowym.

   

  4. Wideodomofon Vidos M690W / S20DA


   

  Analogowy zestaw wideodomofonu dla każdego domu. W zestawie znajduje się jednorodzinna stacja bramowa z wbudowanym dotykowym zamkiem szyfrowym i czytnikiem zbliżeniowym. Użytkownik sam może wybrać czy będzie otwierał wejście za pomocą kodu PIN wpisanego na klawiaturze, poprzez zbliżenie breloka do czytnika czy też obu tych czynności. Wideodomofon vidos posiada monitor, który wyposażony jest 7″ kolorowy ekran panoramiczny LCD. Przedni panel wykonany z wysokiej jakości tworzywa, tzw. "nano glass" dającego efekt obrazu wyświetlanego w tafli szkła. Obsługuje 2 stacje bramowe (2 stacje lub 1 stacja + kamera CCTV). Umożliwia także podgląd z kamery.

   

  W skład zestawu wchodzi:

  • 1 x Stacja bramowa wideodomofonu S20DA

  • 1 x Stacja domowa Monitor M690W

  • 1 x Zasilacz na szynę DIN PSU5B

  • 2 x brelok MiFare

  • Akcesoria montażowe

  • Instrukcja obsługi

  • Karta gwarancyjna

   

   

  5. Wideodomofon Hikvision IP ze stacją bramową DS-KV8113-WME1 i białym monitorem 


   

  Nowoczesny zestaw wideodomofonowy IP marki Hikvision. Stację bramową oraz monitor, który znajduje się w tym zestawie można połączyć zarówno bezprzewodowo, jak i przewodowo.

   

  W skład zestawu wchodzi:

  • Stacja bramowa z kamerą 2 Mpx FullHD oraz czytnikiem zbliżeniowym, umożliwiająca komunikację głosową oraz otwarcie bramy za pomocą karty lub breloka

  • Monitor wewnętrzny, umożliwiający sterowanie otwarciem bramy, podgląd obrazu z kamery oraz zdalnym dostępem poprzez aplikację na smartfonie

  • Karta microSD 32 Gb (standardowy zestaw zawiera kartę 16 Gb - my dajemy kartę z dwukrotnie większym miejscem na dane) do prowadzenia zapisu nagrań wideodomofonu w przypadku naszej nieobecności

  • Switch PoE do połączenia zestawu za pomocą przewodu UTP

  • 3x Breloki zbliżeniowe do otwierania zamka poprzez zbliżenie do czytnika w panelu bramowym.

   

  6. Wideodomofon Vidos M670B / S50D

   

   

  Bezawaryjny i nowoczesny zestaw wideodomofonowy Vidos jest znakomitym uzupełnieniem dla każdego domu jednorodzinnego. Jest to analogowy zestaw, który wymaga specjalnego okablowania. Stacja bramowa umożliwia otwieranie wejścia za pomocą kody PIN, zaprogramowanie 30 unikalnych kodów wejściowych, podłączenie dodatkowego przycisku wyjściowego oraz regulację kamery w poziomie i w pionie w zakresie kilkunastu stopni. Kamera w stacji bramowej posiada rozdzielczość 600 linii, kąt widzenia obiektywu: ok. 87° oraz obiektyw 3,6mm. Wideodomofon Vidos posiada monitor, który umożliwia regulację takich parametrów jak: głośność dzwonka i rozmowy oraz jasność i kolor. Monitor pozwala na podgląd z możliwością włączenia dźwięku i otwarcia furtki oraz na komunikację głosową między urządzeniami wewnętrznymi.

   

  W skład zestawu wchodzi:

  • Stacja bramowa S50D

  • Monitor M670B-S2

  • Zasilacz

  Wszystkie niezbędne akcesoria montażowe, instrukcję obsługi.


  Przeczytaj również

  Komentarze (0)

  Przejdź do strony głównej