Szukaj
Kontakt
wszystkie kategorie
Strona główna » Poradniki » Kamera obrotowa PTZ - monitoring dalekiego zasięgu?

Kamera obrotowa PTZ - monitoring dalekiego zasięgu?

Data dodania: 31-10-2018
Monitoring na dalekiej odległości to bardzo częste zapytanie od klientów. Na obiektach gdzie nie wystarczą zwykłe kamery,ze stałym kątem widzenia z pomocą pojawiają się kamery PTZ.


Kamery PTZ można zdefiniować jako urządzenia, które można wysterować 360 stopni wokół własnej osi, oraz ustawić funkcję zoomu. Oznacza to,że np, na odległości 150 metrów możemy przybliżyć wizję tak by zobaczyć interesujące nas szczegóły.Co wyróżnia kamery PTZ?1. Zasięg kamery.

Zależnie od modeli standardem jest odległość 100-150 metrów w podczerwieni w trybie nocnym, oraz podobny zasięg w dzień. Występują kamery obrotowe o zasięgu do 500 metrów i dalszym.
 
alt

2. Zoom w kamerze?

Kamery obrotowe posiadają zoom optyczny, oraz zoom cyfrowy. Możemy przyjąć,że popularne modele o zasięgu 100-150 metrów powinny posiadać zoom optyczny na poziomie x 30, zoom cyfrowy na poziomie x20.


3. Audio w kamerze?

Godna uwagi obrotówka posiada wejście i wyjście audio. Oznacza to, że możemy do niej podłączyć dowolny mikrofon zewnętrzny i głośnik, tak by rejestrować dźwięk.
alt

4. Presety w kamerze PTZ?

Ilość presetów,im większa tym lepiej. Prestety to nic innego jak ustawiona przez użytkownika ścieżka poruszania się kamery. Zapisując dany preset kamera porusza się w określony sposób w trybie powtarzalnym.


5. Obiektyw w kamerze PTZ.

Ogniskowa powinna mieć szeroki zakres np: 4-120mm. Dla użytkownika oznacza to więcej szczegółów podczas zoomowania w kamerze. Liczby które podaliśmy, w zupełności wystarczą przy monitoringu na placu, monitoringu hali magazynowej, na parkingu, boisku.
alt

6. Zapis z kamery PTZ.

Kamera IP obrotowa powinna mieć wejście micro-sd tak aby zapisywać obraz na karcie pamięci. Kamery IP z ONVIF, mogą współpracować z dowolnymi rejestratorami. Backup nagrań na kartę pamięci, umożliwi nagrywanie podczas gdy uszkodzony
zostanie dysk twardy w rejestratorze. Jest to wygodna forma zabezpieczenia przed niechcianymi zdarzeniami.7. Zasilanie kamer obrotowych IP.

Kamery mogą być zasilane standardowym impulsowym zasilaczem lub bezpośrednio poprzez POE.
alt

8. Montaż i uchwyty do kamer obrotowych.

Każdy model kamer ma dedykowane uchwyty. Wyróżniamy uchwyty narożne, słupowe, uchwyty krótkie proste, puszki montażowe boczne. Zależnie od zastosowania kamera zawsze może być zamontowana w wygodny sposób zarówno na słupie jak i budynku.


9. Funkcje dodatkowe kamer IP PTZ.

Kamery obrotowe posiadają szereg udoskonaleń np:

Autotracking - śledzenie obiektu i podążanie za nim
WDR - 120 dB - Szeroki zakres dynamiki oświetlenia
3D-DNR - Cyfrowa redukcja szumu w obrazie
EIS - Elektroniczna stabilizacja obrazu
ROI - poprawianie jakości wybranych fragmentów obrazu
F-DNR (Defog) - Redukcja szumów związanych z opadami atmosferycznymi
BLC/HLC - kompensacja światła tła / silnego światła
Inteligentny system pozycjonowania 3D
ICR - Mechaniczny filtr podczerwieni
Konfigurowalne strefy prywatności - 24
Detekcja ruchu
Sharpness - Wyostrzanie konturów obrazu
Mirror - Odbicie lustrzane obrazu
Tryb dzień/noc (color/b&w/auto)
Inteligentna Analiza Obrazu - przekroczenie linii, wtargnięcie, porzucony/brakujący obiekt, wykrywanie wejścia w obszar / wyjścia z obszaru
alt

10. Ceny kamer obrotowych PTZ.

Kamery obrotowe występują w systemie analogowym lub IP. Ceny wahają się w zależności od technologii, odległości jaką chcemy monitorować oraz szeregu przykładowych funkcji, które wymieniliśmy w punkcie 9 powyżej.

Kamery obrotowe nie wymagają już dodatkowego okablowania. W przypadku systemów analogowych sterowanie i wizja odbywa się po jednym przewodzie typu koncentrycznego lub UTP. Nie ma już potrzeby dodatkowego sterowania po przewodzie rs 485.

Obrotówki nie wymagają już specjalnych rejestratorów i pulpitów sterujących. Cała obsługa odbywa się z poziomu rejestratora, aplikacji w chmurze lub przeglądarki internetowej.


Jeśli potrzebujesz konkretnego rozwiązania, to odezwij się do nas. Zrobimy co w naszej mocy, by odpowiednio dobrać właściwą kamerę obrotową, która podniesie Twój monitoring na wyższy poziom i zapewni bezpieczeństwo.

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, przejrzysz naszą ofertę:Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu