0
Strona główna » Poradniki » Kamery domowe - jak dobrać optymalny model?
KategorieProducenci

Opinie o produktach

Kamery domowe - jak dobrać optymalny model?

Monitoring do domu to ostatnio bardzo popularne zapytanie od klientów którzy chcą chronić swój dom i czuć się bezpiecznie.

Na rynku producenci prześcigają się w specyfikacji sprzętu, co moment wprowadzając kolejne rewolucyjne rozwiązania. Klient może być zdezorientowany natłokiem informacji. 

Wychodzimy z założenia, że nie warto komplikować prostych tematów i przedstawiamy kilka sugestii ułatwiających życie osobie która chce zamontować monitoring.


1. Kamera IP z kartą pamięci to świetny wybór dla małych obiektów.

Oszczędzisz na zakupie rejestratora z dyskiem twardym, obraz zapisze się na karcie pamięci. Jednocześnie możesz połączyć się z urządzeniem z dowolnego miejsca na świecie.


2. Monitoring analogowy czy IP?

Jeśli potrzebujesz kamery z kartą pamięci, musisz wybrać system IP. Kamery analogowe działają tylko w połączeniu z rejestratorem i nie ma modeli samodzielnych. Oznacza to, że musisz kupić nagrywarkę by zbudować system.


3. Kamery przewodowe czy bezprzewodowe?

W przypadku braku okablowania, w ofercie znajdziesz sprawnie działające kamery IP WIFI. Uważaj na zasięg i grube ściany. Przy dalszej odległości przewód zawsze będzie najlepszym wyborem.


4. Czas zapisu nagrań na dysku?

Jeśli potrzebujesz dłuższy okres rejestracji to warto abyś wybrał zestaw do monitoringu z rejestratorem i dyskiem twardym, który zapewni Tobie znacznie dłuższy czas zapisu. Rejestratory do monitoringu umożliwiają montaż kilku dysków twardych, co znacząco wydłuża rejestrację materiału.


5. Podgląd z kamer na telefonie komórkowym i dostęp online.

Na ten moment monitoring IP ,niezależnie czy wybierasz kamery IP z rejestratorem, czy kamery domowe z kartą sd  pozwoli Tobie na podgląd z kamer z dowolnego miejsca na świecie. Otrzymujesz dostęp zarówno do nagrań jak i wszelkiej konfiguracji oraz zmiany ustawień sprzętu przez internet.


6. Kamery domowe, czyli jakie?

Dobór kamer wokół domu  to wbrew pozorom prosty zabieg. Staraj się w warunkach zewnętrznych narażonych na opady unikać modeli ze szklanym kloszem. Opady będą wymagały częstego czyszczenia kamery, natomiast mokry klosz może zaślepiać promiennik. Jeśli na zewnątrz montujesz kamery kopułowe, wybierz kamery z promiennikiem exir  i bez klosza.


7. Rozdzielczość w kamerach domowych to rzecz ważna.

Najpopularniejsze kamery do domu posiadają rozdzielczość 2 megapikseli, czyli popularne full-hd. Dla osób wymagających większej ilości szczegółów polecamy modele z rozdzielczością 4 megapiksele które są w bardzo podobnych cenach a ilość pikseli jest dwukrotnie wyższa.


8. Jaki kąt widzenia przy kamerach domowych?

Wybieraj modele z ogniskową od 2,8 mm do 4 mm. To standard który zapewni maksymalnie szeroki kąt widzenia a co za tym idzie dobrą widoczność. Kamery z taką ogniskową zazwyczaj posiadają promiennik IR z zasięgiem 30 metrów w nocy bez dodatkowego oświetlenia. Oznacza to, że takie modele w zupełności pokrywają obszar przydomowy.


9. Masz już rozciągnięte przewody przez dewelopera? To doskonale.

Bardzo często klienci odbierają dom z okablowaniem typu skrętka UTP. Jest to uniwersalny przewód dzięki któremu możesz zamontować zarówno kamery IP, kamery analogowe oraz kamery hybrydowe. Tym przewodem prześlesz zarówno zasilanie jak i wizję. Jeśli masz przewód koncentryczny, antenowy wówczas możesz podłączyć system hybrydowy HD-TVI lub HD-CVI, AHD.


10. Budżet. Ile muszę wydać na kompletny monitoring IP z dyskiem. Ile kosztuje montaż monitoringu?

Zazwyczaj solidny monitoring IP z dyskiem umożliwiającym zapis ok 2 tygodnie, wraz z 36 miesięczną gwarancją to koszt 2000-2500 brutto, jeśli ma być to zrobione solidnie i na lata. Koszt montażu zależny jest od tego czy posiadasz okablowanie do kamer, czy będziesz wykonywać montaż + okablowanie. Kwoty to zazwyczaj 100-200 zł od punktu, czyli od kamery, rejestratora.


Jeśli chcesz odpowiednio dobrać monitoring i kamery do domu warto wybierać sprawdzone rozwiązania. Na rynku, w sieci jest masa rozwiązań i modeli. Stawiamy na modele bezawaryjne, solidne i trwałe w użytkowaniu. Nie zawsze wysoka cena oznacza najwyższą jakość. Stawiaj na rozwiązania przydatne dla Ciebie.

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, sprawdź naszą ofertę:Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Poradniki