Specjaliści w doborze Zabezpieczeń Hikvision / Dahua od 2014 roku
Kontakt
0Koszyk
Możemy pomóc? Zadzwoń 507-237-287
Strona główna » Poradniki » Jak samodzielnie stworzyć hybrydowy zestaw do monitoringu Hikvision?

Jak samodzielnie stworzyć hybrydowy zestaw do monitoringu Hikvision?

Data dodania: 23-05-2018

Monitoring hybrydowy to system, który cechuje się niezwykła elastycznością i funkcjonalnością, która nie tylko opiera się na możliwości stosowania kamer analogowych ale też i kamer IP.

Dzięki temu systemowi, mając kamery starego typu (analogowe) będziesz mógł podłączyć nowe kamery IP unowocześniając swój system monitoringu, przez co monitorowany obiekt będzie jeszcze lepiej chroniony. 

 

Tworząc taki zestaw należy pamiętać o kilku rzeczach, dlatego utworzyliśmy listę dzięki której ułatwimy Państwu wybranie odpowiedniego systemu monitoringu.


1. Jaki przewód należy zastosować do kamer analogowych?

Chcąc podłączyć kamery analogowe należy zastosować przewód koncentryczny  lub skrętkę komputerową  klasy 5 po zastosowaniu odpowiednich konwerterów np. TR-1D dostępnych w naszym sklepie.

 

alt



2. Czym się różni monitoring analogowy od IP?

Powodów jest oczywiście wiele, a jednym z nich jest cena – systemy analogowe wciąż są tańsze, nie oznacza to,że są w tyle za systemami IP.

System hybrydowy
jest elastyczny co do typu okablowania oraz nie wymaga zaawansowanej i szybkiej sieci w firmie. To doskonały sprzęt do tworzenia mniejszych systemów.

Kamery IP dają możliwości stworzenia ogromnych systemów. Monitoring hybrydowy to systemy głównie do 64 kamer.


IP to system w wysokiej rozdzielczości do 12 megapikseli, czyli 4K.  

alt


System analogowy system to oferuje niższą rozdzielczość ze względu na starszą technologię. Jednakże obecnie są już na rynku kamery hybrydowe o rozdzielczości 8 megapikseli.
  

alt
 


3. Co gdy potrzebny jest podgląd zdalny na telefonie, komputerze czy tablecie?

Urządzenia w systemie analogowym jak i IP umożliwiają podgląd na żywo z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki temu będziesz miał stały podgląd na monitorowany budynek będąc na wakacjach. 

Po za podglądem jest także możliwość podejrzenia nagrań nagranych na dysk zamontowanym w rejestratorze.


  

4. Czy kamera może nagrywać w trybie detekcji ruchu?

Aktualnie na rynku większość modeli posiada wbudowany czujnik ruchu
Tryb detekcji ruchu pozwoli zaoszczędzić miejsce na dysku.

 

alt

 

W ustawieniach kamery możesz wybrać czy kamera ma zapisywać obraz w trybie ciągłym, na wykryty ruch lub w określonych godzinach. 

  

5. Jaki internet potrzebny jest do działania systemu?

Chcąc umożliwić pracę urządzeniom analogowym lub IP wystarczy podłączyć je do sieci którą posiadasz, niezależnie czy jest to internet mobilny czy światłowód. Urządzenia nie potrzebują także stałego adresu IP do działania. 

  


6. Jakie są maksymalne odległości przewodów do kamer w systemach monitoringu?


W systemie IP i przy zastosowaniu zasilania POE - maksymalna odległość jest zależna od warunków, jakie panują w miejscu gdzie zamontowana jest instalacja. Aby wydłużyć odległości pracy urządzeń możemy podłączyć switch i przedłużyć działanie systemu należy podłączać kolejny switch co około 100 metrów.

 

alt


 

Przy monitoringu hybrydowym   - maksymalna odległość to 800 metrów. Najdalsze odległości uzyskamy po przewodzie koncentrycznym, a  przy kablu UTP – maksymalna odległość to 300 metrów.
 

 

alt



  

7. Co to jest bitrate?

Bitrate jest to przepustowość rejestratorów, a dokładnej ilość danych potrzebnych do zakodowania obrazu w danym przedziale czasowym (zazwyczaj w ciągu jednej sekundy). Im wyższy bitrate tym zapis z kamer jest płynniejszy i w wyższej rozdzielczości.



  

8. W jaki sposób można obsługiwać rejestrator?

Rejestrator można obsługiwać z poziomu myszy komputerowej, pilota, czy aplikacji mobilnej dostępnej na wszystkie systemy Windows, iOS oraz Android.

 

  

9. Czym się różni kamera kopułowa od tubowej?

 

Różnice między kamerami kopułowymi, a tubowymi są niewielkie, głównie są to różnice estetyczne. Z reguły Kamery kopułowe mają większy kąt widzenia niż kamery tubowe mimo takiej samej ogniskowej.

altalt
 

 

Kamera kopułkowa jest bez wątpienia mniej zauważalna, przez co klienci lubią montować je w pomieszczeniach by nie rzucały się w oczy np. w sklepie, w przeciwieństwie do kamery tubowej, która pełni również funkcję prewencyjną. 
 



  

10. Jakie dyski twarde wchodzą do rejestratorów?

Do rejestratorów należy zamontować standardowe dyski SATA o wielkości 3,5 cala. Wybierając dysk, należy sugerować się wielkością dysku, gdyż od tego zależy ile dni nagrań przechowamy na naszym urządzeniu. Zależnie od modelu rejestratorów do jednego urządzenia możemy zamontować kilka dysków twardych by wydłużyć czas zapisu nagrań.
 

  alt

 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji zadaj pytanie lub zaproponuj LIVE na facebooku  w którym na żywo będziemy odpowiadać na niezbędne dla Ciebie tematy.
 

 

Jeżeli spodobał Ci się wpis, sprawdź naszą ofertę:



Przejdź do strony głównej
Masz pytanie ? Problem ? Chcesz zamówić telefonicznie ?
regulamin sklepu internetowego
Zweryfikowany sprzedawca
Copyright 2024 © Zabezpieczenia Poznań Wszelkie prawa zastrzeżone.
Sklep internetowy shopGold