+48 789 062 111
+48 507 237 287
61 4152775
» » Monitoring do domu. 10 kryteriów dzięki którym nie przepłacisz.
KategorieProducenci

Szukaj

alt
alt

Cennik

Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Monitoring do domu. 10 kryteriów dzięki którym nie przepłacisz.

Spora ilość sprzętu do monitoringu daje dziś możliwość swobodnego dobrania zestawu kamer szytego na miarę pod nasz obiekt.

Jednocześnie nadmiar technologii może powodować utrudnienia w wyborze właściwego systemu.

 

Chcemy poniżej przedstawić 10 punktów, które powinieneś przynajmniej wziąć pod uwagę zanim zdecydujesz się kupić zestaw do monitoringu.1. Czy planujesz w przyszłości rozbudowę systemu, lub przeniesienie sprzętu w inne miejsce.

Pamiętaj,że musisz dobrać odpowiedni 
rejestrator do monitoringu żeby za kilka miesięcy nie przepłacać wymieniając recorder na większy chcąc zwiększyć ilość kamer.


2. Gdzie będziesz oglądał obraz z kamer?

Większość
rejestratorów  dostępnych na rynku posiada złącza VGA, HDMI dzięki którym obraz i nagrania obejrzysz na dowolnym monitorze lub telewizorze, który znajduje się w Twoim domu.


3. Jak długi zapis z kamer?

Na początku wybierz odpowiedni
dysk do monitoringu który zapewni optymalny zapis z kamer lub wybierz rejestrator wielodyskowy by w przyszłości mieć możliwość rozbudowy.


4. Zasięg kamer w podczerwieni w trybie nocnym.

Pamiętaj by patrząc w specyfikacji na zasięg IR kamery brać poprawkę i wybierać modele z zapasem zasięgu. Czym lepszy promiennik tym kamera lepiej poradzi sobie w nocy bez dodatkowego oświetlenia.


5. Kamera ze stałym obiektywem czy ze zmiennym zoomem?

Im ogniskowa jest wyższa tym kąt widzenia jest węższy, dlatego polecamy 
kamery z ogniskową 2.8mm ponieważ posiadają one najszerszy kąt widzenia ze standardowych modeli.
Przy monitoringu domu klienci najczęściej stawiają na
kamery szerokokątne z zasięgiem IR 30 metrowym. Jeśli chcesz kamerę na wjazd i z dalszym zasięgiem warto pomyśleć nad modelami z ogniskową 2,8-12mm.

6. Kamera kopułowa, tubowa, obrotowa PTZ?


Kamery kopułowe  bardzo często są montowane wewnątrz pod podbitką i w pomieszczeniach ze względu na swoją budowę. Przy montażu zewnętrznym unikamy kamer z otwartym kloszem. Mogą osiadać na nich opady deszczy przez co będziemy zmuszeni przecierać kamerę, aby pracowała ona tak jak należy.
Modele tubowe  z daszkiem sprawdzają się doskonale w warunkach zewnętrznych.
Kamery obrotowe PTZ  montowane są na większych obiektach i inwestycjach gdzie wymogiem jest spora odległość obserwacji terenu aż do 500 metrów co niekoniecznie jest wymagane przy monitoringu domu.


7. Klasa szczelności obudowy kamery.

Wybieraj kamery zewnętrzne z obudową IP66 lub IP67 jeśli urządzenie będzie montowane na zewnątrz budynku, gdzie mogą panować trudne warunki atmosferyczne.


8. Typ instalacji i jakie przewody do kamer?

Kupując system IP zawsze musisz posiadać przewód UTP,  typu skrętka komputerowa. Im większa odległość tym większy przekrój przewodu musi zostać zastosowany.

Wybierając monitoring hybrydowy np:
HIKVISION TURBO-HD możesz użyć przewodu koncentrycznego lub również skrętki UTP.


9. Ilość klatek na rejestratorze.

Zwracaj uwagę na ilość klatek przy zapisie z kamer tak aby obraz był płynny i czytelny. Zasada jest prosta: im wyższy bitrate w
rejestratorach IP tym więcej klatek na każdym kanale. Modele hybrydowe natomiast z reguły już na starcie posiadają daną ilość klatek którą zawsze możemy rozdzielić na ilość kanałów w rejestratorze.


10. Wejścia i wyjścia alarmowe w rejestratorze.

Część rejestratorów posiada już
wbudowane wejścia i wyjścia alarmowe dzięki którym możesz podłączyć np: niezależne czujniki ruchu które zaczną wzbudzać system i stworzą hybrydowy system monitoringu połączony z alarmem.
 
Przejdź do strony głównej